Süper Arda'ya övgü yağmuru

Süper Arda'ya övgü yağmuru
Süper Arda'ya övgü yağmuru
Arjantinli teknik adam Arda'nın Rayo Vallacano karşısında ortaya koyduğu futbola hayran kaldı. Karşılaşma sonrası, bir gol atan ve iki golün de asistliğini yapan Arda'nın yanına giden Simeone milli futbolcumuzun performansından memnun olduğunu kendisine iletti ve onu tebrik etti

MADRİD - Arda ile bir süre de baş başa görüşen “Cholo” lakaplı Arjantinli hoca, Atletico Madrid'in Çarşamba günü Barcelona ile oynayacağı Süper Kupa rovanş maçı için de ondan aynı performansı beklediğini ifade etti. Atletico Madrid'in La Liga'da daha ikinci haftada attığı sekiz golün üçünün asistini yapan, birisinde de imzası olan Arda Turan'ın enerjisi takım arkadaşları tarafından da büyük sevinç yarattı. Falcao'nun Monaco'ya satılması ile golcülük görevini üstlenen Diago Costa, Arda için övgü dolu sözler ederek hem takım arkadaşları ile olan ilişkilerinde hem de sahaya koyduğu futbolla tam bir profesyonel olduğunu belirtti.

"SÜPER ARDA"

Bu arada İspanyol basını da Arda Turan'ın haftasonu Vallecano karşısında ortaya koyduğu futbolu başlıklarına taşıdı. İspanyol gazeteler Madrid derbisinin 5-0'lık sonuçla hafif geçtiğini çünkü bunun altında Arda'nın imzasının olduğunu yazdı. Marca Gazetesi, "Atletico Madrid Rayo Vallecano'yu sahadan silerken Arda da bu sezon ilk golünü attı" haberini verdi. As Gazetesi ise "Süper Arda" ve "Diago Costa ile Atletico her geçen gün daha iyiye gidiyor!" başlığını kullanarak "Arda'nın performansı Süper Kupa'da Barcelona'ya karşı ciddi bir tehtit oluşturacak" yorumunda bulundu. (dha/Mehmet ÇİFTÇİ)

La Liga'da Arda Turan şov

F.Bahçe'den Arda açıklaması