Süper Kupa Endülüslülerin

Real Madrid için sezon iyi başlamadı.
Uzun bir sürenin ardından geçen sezon şampiyonluğu kucaklaması sonrası teknik direktör değişikliğine giden İspanyol ekibi...

MADRİD - Real Madrid için sezon iyi başlamadı.
Uzun bir sürenin ardından geçen sezon şampiyonluğu kucaklaması sonrası teknik direktör değişikliğine giden İspanyol ekibi yeni hocası Bernd Schuster yönetiminde sezona iyi bir başlangıç yapamadı. İspanya Süper Kupa finalinde evinde Sevilla'yla karşılaşan 'Galacticos' sahadan 5-3 yenik ayrıldı. Süper Kupa finalinin ilk ayağı da 1-0 Sevilla üstünlüğüyle sona ermişti.
Karşılaşmada Sevilla'yı galibiyete taşıyan gollerin üçünün altında Kanoute, ikisinin altında ise Renato imzası vardı. Bu Real Madrid teknik direktörü Bernd Schuster'in de son iki ay içerisinde Bernabeu'da Sevilla'ya karşı aldığı ikinci yenilgi oldu. Schuster bir önceki takımı Getafe'yle haziran ayında Kral Kupası finalinde Sevilla'ya bir kez daha aynı statta boyun eğmişti.
Bir diğer Süper Kupa finali ise İtalya'daydı ve Roma Inter Milan'ı De Rossi'nin golüyle 1-0 mağlup ederek kupanın sahibi oldu. (Spor Servisi)