Süper Kupa öncesi önemli buluşma

Süper Kupa öncesi önemli buluşma
Süper Kupa öncesi önemli buluşma
Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları, Kadir Has Stadı'nda 11 Ağustos'ta oynanacak Süper Kupa maçı öncesi iftarda buluştu.

Mükremin ÖKSÜZGİL / KAYSERİ (DHA) - Kayseri Polisevi'ndeki iftara Çevik Kuvvet Şube Müdürü Zeki Ünsal, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Spor Büro Amirliği polisleri, Galatasaray Ultraaslan Erciyes taraftar grubundan Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencisi Erkan Kırçıl, Fenerbahçe Erciyes 1907 UNIFEB taraftar grubundan Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji Bölümü öğrencisi Batuhan Tuna, Beşiktaş , Trabzonspor, Kayserispor ve Erciyesspor taraftar grubu temsilcileri katıldı.

Davul yasağı mahkemelik


Çevik Kuvvet Şube Müdürü Zeki Ünsal, taraftar gruplarıyla iftarda buluşarak Türk futbolunda ve taraftar grupları arasında yaşanmakta olan şiddetin ve düzensizliğin önlenmesini amaçladıklarını söyledi.

Süper Kupa maçıyla ilgili Fenerbahçe ve Galatasaray taraftar gruplarıyla karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını anlatan Emniyet Müdürü Zeki Ünsal, maç günüyle ilgili olarak, "Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarının maç günü hangi güzergahı istikameti ve otoparkı kullanacağını hususunda kendilerine bilgi vermek istiyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından stadyumun güney tribünü ve batı tribünü Fenerbahçe taraftarı için ayrıldı. Güney tarafında kalan otopark alanı sadece Fenerbahçe taraftarına ait olacak. Fenerbahçe taraftarı aldıkları biletle bu alana gelerek araçlarını park edecekler. Galatasaray taraftarı ise stadyumun kuzey tarafındaki otoparkı kullanacak, kuzey ve doğu tribünde karşılaşmayı izleyecekler. Ayrıca ilimizin çevresindeki illerde biletlerin yüzde 50'sinin satıldığını biliyoruz. Gelecek olan misafir seyirciler için de Kayseri'nin 3 ayrı giriş noktasında 6 uygulama noktası oluşturularak. Burada kendilerini karşılayıp gerekli kontrolleri yaptıktan sonra yine polis nezaretinde kendilerini stadyuma götüreceğiz. TFF'nin ilk defa uyguladığı e-bilet ile maça gelecek taraftarın nerede, hangi tribünde ve sırada oturduğunu bileceğiz" dedi.

Süper Kupa finalinde davul ve hakaret içeren pankartlar yasak


Kayseri'deki 1907 UNIFEB taraftar grubu adına iftara davet edilen Batuhan Tuna, gruplarının Türkiye'nin en büyük 10 sivil örgütlenmesinden biri olduğunu anlatarak, "Şimdiye kadar Erciyes 1907 UNIFEB grubumuzun hiçbir taraftar grubuyla problemimiz olmadı. Maç günü Galatasaraylı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum" diye konuştu.

Ultraaslan taraftar grubu temsilcisi Erkan Kırçıl da ezeli rakiplerine maçta başarılar dileyerek, "İstanbul'daki ağabeylerimiz arasında da dostluk mesajları verilmeye devam ediliyor. Şiddetten uzak fair-play çerçevesinde bir maç geçeceğini umuyoruz" dedi.

İftar davetine katılan Beşiktaş, Trabzonspor, Kayserispor ve Erciyesspor taraftar temsilcileri de her iki takıma da başarılar dileyerek şiddetten uzak bir futbol izlemek istediklerini belirtti. İftar yemeğinden sonra Zeki Ünsal, grup temsilcileriyle bir süre görüştü.

Taraftardan Bakan Güler'e destek