Süper Kupa sahibini buluyor

Süper Kupa'nın 29. sahibi bu akşam belli olacak. Avrupa Şampiyonu Milan ile UEFA Kupası sahibi Porto, Monaco'daki II. Louis Stadı'nda karşı karşıya gelecek.

MONACO - Süper Kupa'nın 29. sahibi bu akşam belli olacak. Avrupa Şampiyonu Milan ile UEFA Kupası sahibi Porto, Monaco'daki II. Louis Stadı'nda karşı karşıya gelecek. İngiliz hakem Graham Barber'in yöneteceği maç saat 21.45'te başlayacak ve TRT1'den naklen yayınlanacak.
Milano ekibi kupayı üç kez kazanırken, Porto ise bir defa müzesine götürdü. Kupayı son olarak Feyenoord'u 3-1 yenen Real Madrid kazanmıştı.
Kupayı kazanan takımlar arasında Galatasaray da bulunuyor. Mircea Lucescu yönetimindeki Sarı-Kırmızılı ekip, 2000 yılında Real Madrid'i
uzatmalarda Jardel'in 'altın golü'yle 2-1 yenerek, kupayı ilk kez Türkiye'ye getirdi. Süper Kupa'yı Galatasaray'ın yanı sıra Dinamo Kiev, Nottingham Forest, Valencia, Aston Villa, Steaua Bükreş, Aberdeen, Porto, Mechelen, Manchester United, Parma, Chelsea, Lazio ve Real Madrid de birer kez kazandı. İtalyan takımları 10 kez final oynayıp, kupayı 7 kez müzelerine götürürken, İngiliz ekipler 11 finalden 6 kupa, İspanyollar ise 10 finalden sadece 4 kupa çıkarabildi. (Spor Servisi)