Süper Kupa'da 3 bin güvenlik

Süper Kupa'da 3 bin güvenlik
Süper Kupa'da 3 bin güvenlik
Kayseri'de 11 Ağustos'ta Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak maçta 3 bin güvenlik görevlisi olacak.

Oktay ENSARİ / KAYSERİ (DHA) - Kayseri'ye gelen her iki takım taraftarı, 6 noktada tek tek aranacak. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) isteği üzerine, stada girişteki aramayı da özel güvenlik yerine polis üstlenecek. Polis, şüphelendiği taraftara alkol muayenesi yapacak.

İşte Süper Kupa'nın adresi


Süper Kupa finali öncesi, İstanbul 'da TFF'de yapılan ve Kayseri'den polis ve stad yöneticilerinin de katıldığı toplantının ardından, Kayseri'de bu karşılaşmaya ilişkin önlemler Vali Orhan Düzgün başkanlığındaki eşgüdüm toplantısında ele alındı. Buna göre Galatasaray taraftarı stadın kuzey ve doğu tribününü, Fenerbahçe ise, güney ve batı tribününün de yerini alacak. Her iki tribün arasında polis adeta etten duvar oluşturacak. Stadın iki yanındaki açık otoparklarda, Galatasaray ve Fenerbahçe tribünlerine göre ayrılacak.

ÜST ARAMASI VE ALKOL KONTROLÜ

Kayseri'ye gelecek her iki kulübün taraftarı kentteki 6 noktada tek tek aranacak. Kadir Has Stadına girenleri ise, özel güvenlik yerine, polis arayıp, içeri alacak. Bu arada şüphelenen sporseverlere alkolmetre üfletilecek. İnternet üzerinden TC kimlik numarası ile bilet alan sporseverlere, suç işledikleri takdirde, kolayca ulaşılacak. Kadir Has stadında Süper kupa finali için Kayseri polisine çevre illerden Çevik kuvvet polisi gelecek ve bu sayı 2 bine ulaşacak. Bin kadar da özel güvenlikçi de stadın içinde görev alacak.

BELEDİYE STAD KİRASI ALMAYACAK

Galatasaray-Fenerbahçe Süper kupa finalinin oynanacağı Kadir Has Stadının sahibi olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Futbol Federasyonuna jest yaparak, 45 bin TL tutarındaki stad kirasını almayacağını açıkladı. Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş Genel müdürü Ali Üstünel "Kupa finalinin Kayseri'ye alınması üzerine Büyükşehir Belediye başkanımız Mehmet Özhaseki, TFF'ye jest olması için stad kirası alınmaması konusunda emir verdi" dedi.

Melo'dan Fenerbahçe mesajı