Süper Kupa'da davul serbest

Süper Kupa'da davul serbest
Süper Kupa'da davul serbest
Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa maçında tribünlere davul sokulmaması kararı iptal edildi.

KAYSERİ (AA) - Kayseri İl Spor Güvenlik Kurulu, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Pazar günü oynanacak TFF Süper Kupa maçında, tribünlere davul sokulmaması kararını iptal etti. Buna göre taraftarlar, tribünlere davulla girebilecek.

İşte Süper Kupa'nın hakemi

"SINIRLI SAYIDA DAVULA İZİN VERDİK"

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ün başkanlığında, ilgili yetkililerin katılımıyla valilikte gerçekleştirildi.

Toplantının sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Düzgün, TFF Süper Kupa maçıyla ilgili talep ve önlemleri görüştüklerini belirtti. Fenerbahçe ve Galatasaray taraftar gruplarından gelen davulun maç sırasında stada alınması talebine izin verdiklerini dile getiren Düzgün, şunları kaydetti:
"Daha önce ilk Spor Güvenlik Kurulu'nda takımlarımızın temsilcilerinin katılımıyla davula ilgili bir yasaklama kararı getirmiştik. Her iki takımımızın taraftar gruplarının bize yazılı müracaatları oldu. Taraftar grupları sorumluluğu kendilerine ait olmak üzere ve kendilerinin belirleyeceği kişilerde bu iznin verilmesi için bize talepte bulundu. Biz de bunu kurulumuzda yeniden değerlendirdik ve ilgili tribün liderlerinin gözetiminde ve denetiminde sınırlı sayıda davulun stada alınmasına gerekli izni verdik. Bunun dışında taraftarların stada alkollü olarak girişleri ile kesici ve yanıcı maddelerle ilgili yasaklamalar devam ediyor. "

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yolları ayrıldı!