Süper Kupa'da Fenerbahçe taraftarı olacak

Süper Kupa'da Fenerbahçe taraftarı olacak
Süper Kupa'da Fenerbahçe taraftarı olacak
TFF Süper Kupa'nın "Çok garip bir final olabileceği" iddia edildi ama işin aslı öyle değil. Fenerbahçe, bir maçlık cezasını gelecek sezonun ilk iç saha maçında çekecek.

PFDK ve Tahkim Kurulu, Samsun'a bir maç ceza verdi. Mersin maçında Samsun taraftarlarından sadece kadınlar tribüne girebilecek. Bu kararın ardından Fenerbahçe 'nin de bir maç seyircisiz ceza alması bazı çevrelerin kafasını karıştırdı.

Fenerbahçe ve Yıldırım'a ceza

Akşam Gazetesi'nden Bahri Çiftçi'nin haberine göre; "Çok garip bir final olabilir!" iddiaları gündeme geldi. F.Bahçe'nin G.Saray ile ağustosta oynayacağı Süper Kupa maçında stada F.Bahçe'nin erkek taraftarlarının giremeyeceği ve sadece kadın taraftarların statta olacağı, G.Saray'ın ise kendisine ayrılan %50'lik kısmı erkek taraftarlarıyla dolduracağı iddia edildi.

1-TFF, seyircisiz oynama cezasıyla ilgili talimatı değiştiriyor, seyircisiz oynama cezası seneye farklı uygulanacak.

2-Talimat aynı kalsa da F.Bahçe cezasını G.Saray ile oynayacağı Süper Kupa'da değil gelecek sezon için sahada oynayacağı ilk maçta çekecek. Kafaları Disiplin Talimatı'nın 98. Maddesi'nin 4. Fıkra'sı karıştırıyor. 4. Fıkra sadece çift devreli lig usulü ile oynanan müsabaka veya kademelerden sonra tarafsız sahalarda oynanan play-off müsabakalarını kapsıyor.

Fenerbahçe 2012-2013 sezonunu 5 maç cezalı girdi. Bu 5 maç öncesi Galatasaray ile 12 Ağustos 2012'de Süper Kupa oynadı. O kupa maçında statta Fenerbahçe cezalı olmasına rağmen sarı-lacivertli erkek taraftarlarda vardı.

Galatasaray derbisinde sadece Aziz Yıldırım cezalı olacak. Sezon bitince Yıldırım'ın dün aldığı 60 günlük hak mahrumiyeti cezasına ara verilecek ve G.Saray maçının olduğu gün Yıldırım tekrar 1 günlüğüne cezalı olacak. Yıldırım'ın kalan cezası ise gelecek sezon başladıktan sonra infaz edilecek.

Fenerbahçe Somalı çocukların eğitimlerini üstleniyor