Süper Lig hakemi telekulağa takıldı

Bir Süper Lig hakeminin maça çıkmamak için sahte rapor istediği belirlendi. Süper Lig hakemi C.D., Antalya'da geçen ay yapılan ve 3 milyon YTL'lik ilaç vurgununun ortaya çıkartılıp, doktor, eczacı ve ilaç mümessillerden...

ANTALYA - Bir Süper Lig hakeminin maça çıkmamak için sahte rapor istediği belirlendi. Süper Lig hakemi C.D., Antalya'da geçen ay yapılan ve 3 milyon YTL'lik ilaç vurgununun ortaya çıkartılıp, doktor, eczacı ve ilaç mümessillerden oluşan yedi kişinin tutuklandığı 'Talan' operasyonunda, telefon dinlemesine takıldı. İlaç mümessili T.Ö.'nün telefonunun dinlendiğinden habersiz olan C.D., maça çıkmamak için bir doktordan para karşılığı rapor alınması talebinde bulundu. C.D., eski hakem babası S.D.'nin de gözlemci olarak maçlarda görev yapabilmesi için 'Seyahat engeli yoktur' raporu talep etti. Kayıtlara giren sahte rapor için savcılık soruşturması sürüyor.
C.D., ele geçirilen telefon kayıtlarında kampa katılmamak ve maça çıkmamak için bir doktordan idrar yollarında iltihap olduğu gerekçesiyle sahte rapor alınmasını talep ediyor. Mümessil T.Ö. ise raporun Elmalı ilçesindeki doktor İ.E.'den alınabileceğini söylüyor, C.D. de kabul ediyor. Raporun en fazla 9 günlük olmasını isteyen C.D., 10 günlük olursa Burdur'daki resmi maça çıkamayacağını ve bunun için en fazla 9 günlük olması gerektiğini ifade ediyor. T.Ö.'nün, "Buna para vereceğiz ha" demesi üzerine C.D. de onay veriyor. Bir süre sonra T.Ö, rapor işini hallettiğini söylüyor.
Babaya da sahte rapor
C.D. bir başka görüşmede, eski bir hakem olan ve bir dönem Türkiye Futbol Federasyonu Akdeniz Bölge Temsilciliği de yapan babası S.D. için de 'Seyahat engeli yoktur' raporu almak istiyor. Türkiye Futbol Federasyonu'nun, S.D.'nin 60 yaşında olması nedeniyle, maçlarda gözlemcilik görevi üstlenebilmesi için seyahat etmesine engel bir rahatsızlığı olmadığına dair doktor raporu istediğini belirten C.D. babasına ait kimlik bilgilerini veriyor. Bunun üzerine T.Ö., "Gerek yok doktora, kaşesi olacak değil mi? Oğlum tamam ben yazıveririm o zaman" diyor. Bunun üzerine C.D. de "Ooooh, mis tamam" yanıtını veriyor.
Sahte heyet raporları ve sağlık kurulu raporları düzenleyerek ilaç talanı yapan çeteyle ilgili Cumhuriyet savcılığının soruşturması sürüyor. Savcılık, soruşturma dosyasında yer alan C.D. ile T.Ö. arasındaki sahte rapor konuşmalarıyla ilgili uzmanlardan görüş isteyecek. Soruşturma tamamlandıktan sonra C.D. ve babası S.D.'nin de 'sanık' olarak davada yargılanmasının gündeme gelebileceği belirtildi.