Süper Lig piyangosu bugün çekiliyor

Türk Telekom A'da düğüm çözülüyor. Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'un geçen hafta şampiyon olması Uşakspor, Sebatspor ve Türk Telekomspor'un da son üç sırada yer alarak Lig B'ye...

İSTANBUL - Türk Telekom A'da düğüm çözülüyor. Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'un geçen hafta şampiyon olması Uşakspor, Sebatspor ve Türk Telekomspor'un da son üç sırada yer alarak Lig B'ye düşmelerinin ardından gözler Turkcell Süper Lig'e direkt çıkacak ikinci takımla, play-off oynayacak ekiplerin belli olmasına çevrildi.
Son hafta maçlarına ikinci sırada giren İstanbul BB, İstanbulspor'u yenerse doğrudan Turkcell Süper Lig'e yükselecek ikinci takım olacak. İstanbul ekibinin puan kaybı halinde ise Kocaelispor-Malatyaspor maçının sonucu büyük önem taşıyor. Malatyaspor'un rakibinin puan kaybını değerlendirmesi için Körfez'den galibiyetle dönmesi şart. Eğer İstanbul BB, İstanbulspor'a yenilir Malatyaspor Kocaelispor'la berabere kalırsa Süper Lig bileti İstanbul'a çıkacak. İstanbul BB, Malatyaspor'u deplasmanda 2-1 evinde de 2-0 yenmişti. (Spor Servisi)