Süper Lig'de küme düşme kalkıyor mu?

Süper Lig'de küme düşme kalkıyor mu?
Süper Lig'de küme düşme kalkıyor mu?
PTT 1. Lig'e düşen Kayseri Erciyesspor, Kardemir Karabükspor ve Balıkesirspor, yeni sezonda Spor Toto Süper Lig'de mücadele edebilir.

Kayseri Erciyesspor Kulübü Başkanı Ziya Eren, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Kulüpler Birliği başkanlarının, Erciyesspor, Kardemir Karabükspor ve Balıkesirspor'un yeni sezonda Süper Lig 'de mücadele etmesinin ele alınmasına karar verdiğini açıkladı.

Yazılı açıklama yapan Ziya Eren, Karabükspor Başkanı Mustafa Yolbulan ve Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ile '21 takımlı Süper Lig' konusunda bir toplantı yaptıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:
"Federasyon ve Kulüpler Birliği başkanımızın konuya şahsi olarak tam destek verdikleri, fakat futbol ailesinin fikrini alıp konsensüs sağlanmadan konunun bir sonuca bağlanamayacağı ve bu doğrultuda Süper Lig ekipleri başkanları ile ilk Kulüpler Birliği toplantısının birinci gündem maddesinin bu konu olması kararlaştırıldı. Bu toplantının sonrasında federasyon başkanımızın bütün futbol ailesinin onayı için şura oluşturacağına ve bu şuradan çıkan sonuca göre karar verilip verilmeyeceği sonucu çıkmıştır."


  http://www.radikal.com.tr/137718313771831

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hey maşallah... - citizen

  Ne güzel., Onların başı kel olmadığına göre geçmiş yıllarda küme düşüp tekrar süper lige çıkamayanlar için de emsal olsun... Onlar da dava açsın...50-60 takımla oynanacak ve ancak 2-3 sezonda bitecek süper lig tam da maşallahlık olur....Var mı böyle bir şey....