Süper Lig'de 'yabancı hakem' iddiası

Süper Lig'de 'yabancı hakem' iddiası
Süper Lig'de 'yabancı hakem' iddiası
Galatasaray'da Mustafa Denizli ve Selçuk İnan, Beşiktaş maçı sonrası hakem Mete Kalkavan'ı hedef aldı. Türkiye Futbol Federasyonu TFF) yönetiminin, 'yabancı hakem' konusuna düşünmeye başladığı öne sürüldü.

Spor Toto Süper Lig’de 15. hafta tamamlanırken, hakemler hedef tahtasında yer almaya devam ediyor. Kazanan ve kaybeden takımların yöneticileri, teknik direktörleri ve futbolcuları, hakemlerden sürekli şikayetçi...

Beşiktaş yenilgisi sonrası Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, hakem Mete Kalkavan için “Kıymık kıymık kıydı” dedi. Kaptan Selçuk İnan ise “Hakem de haddini bilecek” açıklamasıyla dikkat çekti.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre; bu eleştirilerden TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetimi, oldukça bunaldı. Futbol Federasyonu koridorlarında, ikinci yarıda Spor Toto Süper Lig’de yabancı hakemlerin gündeme geleceği konuşuluyor. Kulüpler Birliği Vakfı’nın bu yönde harekete geçtiği iddia edilirken, TFF de bu tartışmaları takibe aldı ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) ile konuyu istişare etmeye başladı.