Süreyya artık daha umutlu

Vestel, Avrupa şampiyonu milli atlet Süreyya Ayhan'ın sponsoru oldu. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, şampiyon Süreyya Ayhan ile Vestel'in büyük hedeflere ulaşmada örnek teşkil edecek çok iyi birer simge olduğunu vurgulayarak...

İSTANBUL - Vestel, Avrupa şampiyonu milli atlet Süreyya Ayhan'ın sponsoru oldu. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, şampiyon Süreyya Ayhan ile Vestel'in büyük hedeflere ulaşmada örnek teşkil edecek çok iyi birer simge olduğunu vurgulayarak, sosyal sorumluluk bilincinin gereği olarak başarılarıyla Türk kadınına büyük manevi destek veren Süreyya Ayhan'ı her zaman destekleyeceklerini söyledi.
Yüngül, "Türkiye'nin iki şampiyonu, biri teknoloji ve ihracat, diğeri Avrupa şampiyonu, artık birlikte çalışacaklar, birlikte koşacaklar. Çünkü hedefleri büyük, yolları çok uzun. Her ikisi de tüm parlak geçmişlerine rağmen bu uzun yolun henüz başındalar. Süreyya Ayhan önce dünya, 2004'te de olimpiyat şampiyonluğuna koşacak. Vestel ise 2005 yılında 6 milyar doları aşan ihracat şampiyonluğuna..." açıklamasını yaptı.
Duygusal anlar
Heyecanlı olduğu gözlenen ve gözleri dolan Avrupa şampiyonu milli atlet Süreyya Ayhan da, şampiyon olduğu koşuların finallerinin gösterildiği film gösteriminden sonra yaptığı konuşmada, başarılarını, başka bir başarı simgesi olan Vestel ile buluşturmaya karar verdiklerini, bunun için de sponsorluk anlaşması imzaladıklarını söyledi. Süreyya Ayhan, "Hedeflerimizi gerçekleştirsek bile sloganımız hiçbir zaman değişmeyecek, 'hedef büyük, koşmak gerek' demeye devam edeceğiz. Geçmişte yaşanan tüm kırgınlıkları bir kenara bıraktık, çalışıp başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu. Ayhan, Vestel'in desteği ile hedeflediği yolda daha emin adımlarla ilerleyeceğini, bunun hem kendisine hem de ekibine büyük bir manevi destek sağlayacağını vurguladı.
Süreyya Ayhan ile daha sonra sponsorluk anlaşmasını imzalayan Ömer Yüngül, bir gazetecinin, sponsorluğun maliyetiyle ilgili sorusunu, "Kesinleşmiş bir bütçe yok. Yıl içindeki organizasyonlara göre gereken destek neyse verilecektir" diye yanıtladı. Sponsorluk anlaşmasının bu yılı kapsadığını kaydeden Yüngül, "Ancak daha sonra da devam etmesi için centilmenlik anlaşmamız var" dedi.
23-31 ağustos tarihleri arasında Fransa'nın başkenti Paris'te yapılacak dünya şampiyonluğu elemelerine katılacak Ayhan, bir soru üzerine, dünya şampiyonluğu için önce ABD'de üç aylık bir kampa katılacağını, sonra da Kuzey Kıbrıs veya Antalya'da kampa gireceğini kaydetti. Ayhan'ın antrenörü Yücel Kop ise Yüngül'ün kendilerinden bir takım kurmalarını istediklerini, bu yıl yıldızlar, önümüzdeki yıl gençler, da-ha sonra da büyükler olmak
üzere üç takım kuracaklarını ifade etti. (Spor Servisi)