Süreyya Ayhan: Ölüm tehdidi almadık

Sabah Gazetesi'nde hafta içerisinde yer alan söyleşisinde kendisine antrenman sırasında araba çarpacağına dair duyumlar aldıklarını söyleyen Süreyya Ayhan Kop, duyumları doğrulasa da hiçbir şekilde ölüm tehdidi almadığını söyledi.

İSTANBUL - Sabah Gazetesi'nde hafta içerisinde yer alan söyleşisinde kendisine antrenman sırasında araba çarpacağına dair duyumlar aldıklarını söyleyen Süreyya Ayhan Kop, duyumları doğrulasa da hiçbir şekilde ölüm tehdidi almadığını söyledi. Eşiyle birlikte açıklama yapan milli atlet, "Herhangi bir nedenle ölüm tehdidi almadık. Bazı gazeteler ve köşe yazarları destek yerine hep köstek oluyorlar. Keşke onlar her soruna bu kadar duyarlı yaklaşsalar. Hazırlık kamplarımızın iyi gitmesi, sanıyorum bazı kişileri rahatsız ediyor" diye konuştu.
Yücel Kop: Yasadışı örgütlerden tehdit yok
Süreyya Ayhan Kop, söz konusu söyleşide Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nde (GSGM) çalışan bir tanıdıklarının kendilerine ABD'de araba çarpacağını söylediğini dile getirmişti. GSGM bu açıklamalar üzerine soruşturma başlatmıştı. Milli atletin eşi Yücel Kop da yasadışı örgütlerden ölüm tehdidi aldıklarına yönelik haberlerin doğru olmadığını belirterek, "ABD'ye gitmeden önce oradaki kamp çalışmalarında pistte çarpıp düşürecekleri ve sakatlayacakları yönünde duyumlar aldık. Bunları ciddiye almadık. Bu tip asılsız haberlerin neden çıktığını anlamakta zorluk çekiyorum" dedi. (Spor Servisi)