Süreyya Ayhan piste çıkıyor

Sürreyya Ayhan, bugün Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılacak Golden Lig yarışlarının dördüncü ayağında mücadele edecek. Milli atlet, Olimpiyat Stadı'nda saat 17.35'teki yarışta 1500 metrede piste çıkacak.

BERLİN - Sürreyya Ayhan, bugün Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılacak Golden Lig yarışlarının dördüncü ayağında mücadele edecek. Milli atlet, Olimpiyat Stadı'nda saat 17.35'teki yarışta 1500 metrede piste çıkacak. Ayhan, çok zorlu rakiplerle mücadele edeceğini vurgulayarak, "Hedefim, dört dakikanın altında koşmak. Kendimi hazır hissediyorum. Kamp dönemi çok iyi geçti. Geçen yılki başarılarımı tekrar etmek amacındayım" dedi. Antrenör Yücel Kop ise, ABD'de iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini vurgulayarak, "Süreyya, Golden Lig'in, Zürih ve Brüksel etaplarında da koşacak. Bu yarışlar Paris'teki Dünya Şampiyonası'nın provası niteleğinde. Hedefimiz geçen yılki derecelerden daha iyisini yapmak"
ifadesini kullandı.
Süreyya, Olimpiyat Stadı'nda dün bir antrenman yaptı. 1500 metre yarışında, Kenyalı Jackline Maranga ile Naomi Mugo, Beyaz Rusya'dan
Alesya Turova, Cezayirli Nouria Merah-Benida ve Polonyalı Lidia Chojecka-Okr, Ayhan'ı zorlayacak rakipler arasında. (Spor Servisi)