Süreyya Ayhan Tekir Yaylası'nda

Dünya Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Süreyya Ayhan, 'yüksek rakım' çalışmaları için Kayseri'de kampa girdi.

KAYSERİ - Dünya Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Süreyya Ayhan, 'yüksek rakım' çalışmaları için Kayseri'de kampa girdi. Ayhan ve antrenörü Yücel Kop'u Gençlik ve Spor Kayseri İl Müdürlüğü'ne gelişlerinde, Müdür Vekili Mehmet Gülyuva karşıladı. Daha sonra Atatürk Stadı'ndaki atletizm pistinde incelemelerde bulunan Ayhan, hazırlıklarının büyük bir kısmını tamamladıklarını, son etabı için de Kayseri'ye geldiklerini söyledi:
"Kayseri kampının ardından Berlin'de yapılacak olan Altın Lig'in dördüncü ayağına, beş gün sonra da Zürih'te yapılacak olan Altın Lig'in beşinci ayağına katılacağım. Bu yarışmaların ardından Dünya Şampiyonası'na gideceğiz."
Kop ise, Kayseri'de yoğun bir antrenman programı uygulayacaklarını, 2.5 saat sürecek sabah antrenmanlarını Erciyes Dağı'nın 2200 rakımlı Tekir Yaylası'nda yapacaklarını kaydetti. Kop, 8 Ağustos'a kadar sürecek Kayseri kampında, öğlenleri spor salonunda kondisyon çalışması, akşam saatlerinde de statta pist çalışması yapacaklarını bildirdi. (Spor Servisi)