Süreyya Ayhan yine sakatlandı

Sakatlığının geçmesinin ardından çeşitli uluslararası turnuvalarda yarışmak üzere hazırlıklarını sürdüren milli atlet Süreyya Ayhan Kop yeniden sakatlandı.

İSTANBUL - Sakatlığının geçmesinin ardından çeşitli uluslararası turnuvalarda yarışmak üzere hazırlıklarını sürdüren milli atlet Süreyya Ayhan Kop yeniden sakatlandı. Antrenman esnasında kendisini zorlayan Ayhan'ın sol baldırındaki lif koptu.
Süreyya Ayhan sakatlandıktan hemen sonra Bayern Münih'in de doktoru olan Müller Wolfart tarafından tedavi edildi ve daha sonra Stutgart'taki Heildelberg Üniversitesi'ne bağlı Olimpiyat Sporcu Sağlık Merkezi'nde tedavi altına alındı. Milli atletin doktoru Tamer Çavuş, Ayhan'ın yapılan tetkikler sonucunda sol ayak baldırındaki lif bağlarının koptuğunu söyledi. Ayhan'ın ayağının üzerine basmakta dahi zorluk çektiğini anlatan Çavuş, "Çok sıkıntılı bir durumla karşı karşıyayız" dedi.
'Hırs ve stres nedeniyle'
Sporcunun üniversitede tedavisinin sürdüğünü ve üç ya da dört hafta sonra idmanlara yavaş yavaş başlayabileceğini ifade eden Çavuş, şunları söyledi: "Şu anda Süreyya'nın durumu iyi değil. Sıkıntılı bir durum yaşıyor. Hırs ve stresten dolayı çok yoğun bir çalışma temposu içine girdi. Kendisini çok zorlaması nedeniyle de böyle bir durumla karşılaşıldı. Tedavimiz sürüyor. Burası dünyanın en iyi sağlık merkezlerinden biri. Yoğun bir tedavi uygulanıyor. Üç ya da dört hafta sonra antrenmanlara başlayabilecek."
Çavuş, Dünya Şampiyonası öncesi böyle bir sakatlığın olması nedeniyle zor durumda kaldıklarını, antrenman eksiği olduğu için zaman yönünden Dünya Şampiyonası'na katılmanın sıkıntılı olduğunu da sözlerine ekledi. (Spor Servisi)