Süreyya Ayhan'a bir darbe de sponsordan

Son yıllarda sürekli polemiklerle anılan Süreyya Ayhan Kop, sakatlanıp Dünya Şampiyonası'na katılma şansını kaçırınca sponsoruyla da sorunlar yaşadı.

ANKARA - Son yıllarda sürekli polemiklerle anılan Süreyya Ayhan Kop, sakatlanıp Dünya Şampiyonası'na katılma şansını kaçırınca sponsoruyla da sorunlar yaşadı. Adı henüz açıklanmayan bir Türk-Amerikan şirketi, milli sporcuya verdiği 150 bin YTL'yi bugüne kadar olan masraflar düşüldükten sonra iade etmesini istedi. Ayhan Kop ve eşi Yücel Kop bu cağıraya olumsuz yanıt verirken şirket avukatı Refik Uçar, para iade edilmezse Temmuz ayı içerisinde mahkemeye gideceklerini açıkladı.
Uçar, şunları söyledi: "Hazırlıklar için üç taksitte para ödenmesi vardı. İlk taksit olan 150 bin YTL'yi kendilerine nakit olarak verdik. Ancak talihsiz bir şekilde sakat olduklarını söylediler. Sözleşmede Dünya Şampiyonası şartı vardı. Biz şirketimizin ismini Dünya Şampiyonası öncesinde sponsor firma olarak açıklayacaktık. Şimdi böyle bir şans kalmadı. Şirketimizin adının geçmediği bir olaya sponsor olmak anlamsız.
Milli atletin avukatı Osman Buldan ise, söz konusu sponsor firmayla görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Buldan, olumsuz bir durumda paranın iade edilmeyeceği yönündeki iddiayı yalanladı.