Süreyya bu kez emin

Paris'teki Dünya Atletizm Şampiyonası'nda ikinci olan ve Türkiye'ye tarihindeki ilk gümüş madalyayı kazandıran Süreyya Ayhan, Brüksel'de düzenlenecek Golden Lig'in altıncı ayağında bu akşam piste çıkıyor.

BRÜKSEL - Paris'teki Dünya Atletizm Şampiyonası'nda ikinci olan ve Türkiye'ye tarihindeki ilk gümüş madalyayı kazandıran Süreyya Ayhan, Brüksel'de düzenlenecek Golden Lig'in altıncı ayağında bu akşam piste çıkıyor. Daha önce 800 metrede yarışacağı açıklanan Ayhan'ın bu kararından vazgeçerek, 1500 metrede koşacağı belirtildi. Golden Lig'in son ayağı olan Memorial Van Damme'da, Ayhan'ı Paris'te geçerek Dünya şampiyonu olan Rus atlet Tatyana Tomaşova'da yer alacak. Ayrıca Paris'te bronz madalya kazanan İngiliz Hayley Tullett de mücadele edecek. Saat 21.32'de start alacak yarışı TV 8 naklen yayımlayacak.
Süreyya Ayhan, bu yarışta Paris'tekinden daha iyi bir derece yapacağını belirterek, "Brüksel'de yine dört dakikanın altında koşacağım. Çok formdayım ve kendime güveniyorum" derken, antrenörü Yücel Kop ise "Süreyya'dan bu yarışta daha iyi bir derece bekliyorum" şeklinde konuştu.
Milli atletin Memorial Van Damme yarışındaki diğer rakipleri şu isimlerden oluşuyor: Veerle Dejaeghere (Belçika), Natalya Gorelova (Rusya), Yuliya Kosenkova (Rusya), Jackline Maranga (Kenya), Naomi Mugo (Kenya), Yekaterina Rozenberg (Rusya), Judit Varga (Macaristan), Olga Yegorova (Rusya), Daniela Yordanova (Bulgaristan), Yelena Zadorozhnaya (Rusya). (Spor Servisi)