Süreyya-Federasyon gerginliği aşılamıyor

Milli atlet Süreyya Ayhan Kop ve Atletizm Federasyonu arasında ilişkiler düzelmeyeceğe benziyor. Ayhan Kop, Atletizm Federasyonu'nun, Dünya Şampiyonası öncesi yarışmasını şart koştuğu Milletler Kupası'nda yer almayacağını belirterek...

ANKARA - Milli atlet Süreyya Ayhan Kop ve Atletizm Federasyonu arasında ilişkiler düzelmeyeceğe benziyor. Ayhan Kop, Atletizm Federasyonu'nun, Dünya Şampiyonası öncesi yarışmasını şart koştuğu Milletler Kupası'nda yer almayacağını belirterek, "Tek düşüncem Dünya Şampiyonası" dedi. Federasyon ise cevap vermekte gecikmedi: "Milli Takım'a katkı sağlamayan atlete, Dünya Şampiyonası'nda görev vermeme konusunda kararlıyız."
Tecrübeli atlet yarışmama kararıyla ilgili şunları söyledi: "Artık kısır çekişmelere girmek istemiyoruz. Ben sorunlu bir sporcu değilim. Kimse dünya şampiyonluğunu bizim kadar isteyemez." Ayhan Kop'un antrenörü ve eşi Yücel Kop ise "Federasyon, sezon başında Milletler Kupası ile ilgili talebini bildirse programımızı ona göre yapardık. Bu konuda bize hiçbir şey söylenmedi. Biz de tüm çalışmalarımızı Osaka'daki Dünya Şampiyonası üzerine yaptık" dedi.
Federasyon Başkanı Terzi'den sert yanıt
Milli atletin Milletler Kupası'na katılmayacağını açıklamasına Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi sert tepki gösterdi ve bu durumda Dünya Şampiyonası'nda görev vermemekte kararlı olacaklarını söyledi. Ayhan'a ABD kampı öncesinde gönderdikleri yazıda, federasyonun belirleyeceği yarışmalara katılma zorunluluğunu ilettiklerini belirten Terzi, Yücel Kop'un "Programı antrenör yapar" şeklindeki açıklamasının da doğru olmadığını vurgulayarak, "Antrenör, milli takım yarışlarına göre program yapar" diye konuştu. (Spor Servisi)