Süreyya geldiği yeri unutmadı

Avrupa Şampiyonu ve Dünya İkincisi Süreyya Ayhan, memleketi Korgun'da öğrencilere hediye dağıttı. Kendi resminin basılı olduğu tişört ile okul araç gereçleri dağıtan Süreyya Ayhan, hediyeleri kendi okuduğu okulda dağıttığı için çok mutlu olduğunu belirtti.

ÇANKIRI - Avrupa Şampiyonu ve Dünya İkincisi Süreyya Ayhan, memleketi Korgun'da öğrencilere hediye dağıttı. Kendi resminin basılı olduğu tişört ile okul araç gereçleri dağıtan Süreyya Ayhan, hediyeleri kendi okuduğu okulda dağıttığı için çok mutlu olduğunu belirtti. Süreyya Ayhan'ı karşılarında görünce şaşıran öğrenciler, hep birlikte "Korgun seninle gurur duyuyor" diye tezahürat yaptılar.
Ayhan şöyle dedi: "Sizlerin biraz daha ayrıcalıklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü siz Çankırılısınız ve Korgunlusunuz. Gerçekleştirilmeyecek hiçbir şey yok. Sizler de benim gibi olabilirsiniz. Çalıştıktan sonra her şey oluyor. Sizlerden tek isteğim eğitiminizde başarılı olmanız ve spora da önem vermeniz." Öğrencilere hediyelerini dağıtan Ayhan, "Bu tişörtleri sizlere vererek gücümü de size veriyorum" dedi.
Okul Müdürü İsmet Güldür'den okulun sorunları hakkında bilgi de alan başarılı atlet Süreyya Ayhan, müdürün, 2002 yılında okullarına hırsız girdiğini ve bilgisayarların kasalarının aldığını söylemesi üzerine, "Korgun'da bir kampanya düzenleyerek okulun ihtiyaçlarını karşılayalım. Gerekirse kampanyanın öncüsü ben olurum ve teker teker esnafı gezerek yardım toplarım. İlk gideceğim kişi ise babam olur" diye konuştu. (Spor Servisi)