Süreyya'nın 'altına hücum' haftası

Fransa'nın başkenti Paris'te 23-31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak 9. Dünya Atletizm Şampiyonası'na katılacak dört Türk sporcusu, hazırlıklarını sürdürüyor.

ANKARA - Fransa'nın başkenti Paris'te 23-31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak 9. Dünya Atletizm Şampiyonası'na katılacak dört Türk sporcusu, hazırlıklarını sürdürüyor. Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Yurdadön, şampiyonaya katılacak Süreyya Ayhan, Elvan Abeylegesse, Ebru Kavaklıoğlu ve Yusuf Zepak'ın kamp çalışmalarının çok iyi gittiğinin ve performanslarından memnun olduklarını ifade ederek, "Dünya Şampiyonası'ndan en az bir madalyayla döneceğiz" dedi.
Hazırlıklarını Kayseri'de sürdüren Avrupa Şampiyonu rekortmen atlet Süreyya Ayhan, hafta sonunda 'Golden League'in 4. ayağında yarışmak üzere Almanya'nın başkenti Berlin'e gidecek. Buradan yine bir diğer 'Golden League' mücadelesi için İsviçre'nin Zürih kentine geçecek olan Ayhan, daha sonra Türkiye'ye dönerek, hazırlıklarının son bölümünü Edirne'de yapacak. Erzurum, Edirne ve Kayseri'deki kamp çalışmalarının çok iyi geçtiğini söyleyen Süreyya'nın antrenörü Yücel Kop, "Tek hedefimiz var, o da dünya şampiyonluğu" dedi.
Şampiyonada 5 bin metrede koşacak olan Avrupa Ümitler Şampiyonu Elvan Abeylegesse hazırlıklarını Bolu Aladağ'da sürdürüyor. Abeylegesse, bu hafta sonu Ankara'da Türkiye Kulüplerarası Atletizm Ligi 3. ve son kademe müsabakalarında 3 bin metrede yarışacak. 5 bin metrede Türkiye'yi temsil edecek Ebru Kavaklıoğlu da hazırlıklarına Rusya'da devam ediyor. Kafilenin tek erkek atleti Yusuf Zepak ise Ağrı'da form tutuyor. (Spor Servisi)