Süreyya'nın kalbi Edirne'de kaldı

Dünya Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren milli atlet Süreyya Ayhan'ın Edirne'deki 'sıfır rakım' çalışmaları sona erdi.

EDİRNE - Dünya Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren milli atlet Süreyya Ayhan'ın Edirne'deki 'sıfır rakım' çalışmaları sona erdi. Süreyya, Edirne kampının çok iyi geçtiğini belirterek, şunları söyledi: "Benim asıl hedefim Dünya Şampiyonası. Fakat, Altın Lig'de de iyi dereceler
alacağım. Edirne'de tesis ve genç sporcuların durumları çok iyi. Geldi-
ğimden beri burada çalışan çocuklara bakıyorum, yaşlarına göre çok iyi fizikleri var. İyi imkanlar sunulması halinde çok iyi sporcular çıkacağına inanıyorum. Ayrıca Edirne insanını da çok sevdim. Çok cana yakınlar. Gittiğimiz her yerde insanların bize karşı ilgisi var ancak Edirne'de bu biraz daha fazlaydı."
Milli atlet Süreyya Ayhan'ın antrenörü Yücel Kop ise, Edirne'deki kamplarının sona erdiğini belirterek, yarın 'yüksek rakım' çalışmaları için Kayseri'de olacaklarını söyledi. Başarılı atlet Süreyya Ayhan'ın performansının çok iyi olduğunu ve kamp çalışmalarının tahminlerinden de iyi olduğunu belirten antrenör Yücel Kop, "Pistimiz çok güzel. Edirne'de havanın nemi az. Çalışmalarımızda bunun da etkisi olduğuna inanıyorum. Süreyya Ayhan, Kayseri'den sonra Berlin'de yapılacak olan Altın Lig'in dördüncü. ayağına katılacak. Bu müsabakalardan beş gün sonra da Zürih'te yapılacak olan 'Altın Lig'in beşinci ayağına katılacak. Bu önemli şampiyonaların ardından 'sıfır rakım' çalışmaları için Karaman veya Edirne'de kampa girilecek" diye konuştu. (Spor Servisi)