Süreyya'ya beşibir yerde

Gaziantep Valisi Lütfullah Bilgin, kendisini ziyaret eden Avrupa Şampiyonu ve dünya ikincisi Süreyya Ayhan'ı Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi.

GAZİANTEP - Gaziantep Valisi Lütfullah Bilgin, kendisini ziyaret eden Avrupa Şampiyonu ve dünya ikincisi Süreyya Ayhan'ı Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi. Bilgin Ayhan'ı Gaziantep'te görmekten mutluluk duyduklarını belirterek, "Dünya şampiyonlukları kazanan güreşçilerimiz sayesinde 'Türk gibi kuvvetli' deyimini kullanan yabancıların, Ayhan sayesinde gelecekte
'Türk gibi hızlı' deyimini de kullanmak zorunda kalacaklarına inanıyorum" dedi. Yörede 'beşibirlik' olarak adlandırılan, üzerinde 5 Cumhuriyet Altını bulunan gerdanlığı Ayhan'ın boynuna takan Bilgin, genç sporcudan başarılarını sürdürmesini istedi. Çankırılı olmasına karşın kendisini hep Gaziantepli hissettiğini belirten Ayhan da vali Bilgin'e teşekkür etti.
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da, Ayhan'ın başarılarıyla gurur duyduklarını, Türkiye'deki sportif gelişmeyi desteklemek amacıyla salon, stat ve diğer spor tesislerini yerel yönetimlere devretme hazırlığında olduklarını söyledi. Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Yurdadön de Ayhan'ın elde ettiği başarılarla atletizmi Türk halkının gündemine taşıdığını, Türk atletizminin doğru yolda olduğunu belirtti. (Spor Servisi)