Süreyya'ya şimdi de maaş şoku

Atletizm Federasyonu'nda Süreyya Ayhan Kop ile ilgili sorunlar bitmek bilmiyor. Sakatlığı nedeniyle dünya şampiyonasında koşamayacağı açıklanan, bunun üzerine önceki gün bir senelik kamp için...

ANKARA - Atletizm Federasyonu'nda Süreyya Ayhan Kop ile ilgili sorunlar bitmek bilmiyor. Sakatlığı nedeniyle dünya şampiyonasında koşamayacağı açıklanan, bunun üzerine önceki gün bir senelik kamp için ABD'ye giden milli atlet şimdi de maaş şokuyla karşı karşıya. Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi olduktan sonra Gençlik Spor Genel Müdürü'nün teklifi ve bakanlık onayıyla, 2002 yılından bu yana Atletizm Federasyonu'nda 1.100 YTL'ye uzman olarak çalışan Ayhan, ABD'deki kamp boyunca ücretli izinli sayılmasını istedi. Ancak federasyon yetkilileri, 2003'ten bu yana milli atletin ülkeyi hiç temsil etmediği, ceza aldığı ve buna rağmen işe gelmediği için ücretli izinli sayılmasının mümkün olmadığını belirtti. Federasyon daha sonra, milli atletin bu talebini reddeden yazıyı avukatı Osman Buldan'a gönderdi.
Bu arada milli atletten Dünya Şampiyonası'na katılamadığı için sponsorluk parasını geri isteyen şirketin avukatı Refik Uçar, Süreyya Ayhan Kop'un adresini tespit edemediği için bir türlü tebligatı gönderemiyor. Avukat Uçar, parayı mahkeme kararıyla talep ettiklerini belirten tebligatı milli atletin avukatına gönderdi. Uçar, tebligatta şirketin reklamının yapılamaması nedeniyle kamp masrafları düştükten sonra paranın iade edilmesini istedi.