Tahkim Kurulu Bilic'e 3 maç cezayı onadı

Tahkim Kurulu Bilic'e 3 maç cezayı onadı
Tahkim Kurulu Bilic'e 3 maç cezayı onadı
Tahkim Kurulu Slaven Bilic'e verilen 3 maçlık cezayı onadı.

Türkiye Futbol Federasyonu, Tahkim Kurulu, Beşiktaş teknik patronu Slaven Bilic'e verilen 3 maçlık cezayı onadı.

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Duruşma açıldı, duruşmaya Beşiktaş A.Ş. teknik sorumlusu Slaven Bilic, tercümanı ve vekili katıldı. Sözlü açıklamaları ve savunmaları dinlendi. Tutanak altına alındı. Yapılan müzakere neticesinde; Beşiktaş A.Ş. teknik sorumlusu Slaven Bilic'e, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 3 resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 13.000.-TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına oyçokluğu ile karar verilmiştir."

BILIC RAPORU ELEŞTİRMİŞTİ

Spor Toto Süper Lig'in 5. haftasında oynanan ve 90+3. dakikada çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan Beşiktaş - Galatasaray maçında hakem Fırat Aydınus tarafından tribüne gönderilen ve 3 maç men cezası alan Slaven Bilic sözlü savunmasını verdikten sonra İstinye'deki TFF binasından ayrılırken şu açıklamayı yapmıştı:

"İyi bir savunma oldu benim için. Öncelikle benim için zor bir maçtı. Bir sürü zor atmosferde maçlara çıktım ancak bu maçlarda her zaman düzgün davranmaya çalıştım ve doğru bir örnek oluşturmaya çalıştım. Ayrıca, söz konusu raporda geçenlere katılmadığımı ve raporun doğruyu yansıtmadığını belirttim. Daha önce insani anlamda kötü bir davranışta bulunmadığımı belirttim" diye konuştu.