Tahkim Kurulu'na Kızıl itirazı

Tahkim Kurulu'na Kızıl itirazı
Tahkim Kurulu'na Kızıl itirazı
PFDK, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl'a ceza vermedi. TFF Hukuk Müşavirliği, dosyanın yeniden değerlendirilmesi için Tahkim Kurulu'na başvuruda bulundu.

Gaziantespor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, geçtiğimiz hafta Zekeriya Alp'in Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanlığı'ndan istifasına neden olan açıklamalarının ardından PFDK'ya sevk edilmişti. Ancak Kızıl'a herhangi bir yaptırım uygulamadı. Bunun üzerine harekete geçen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Disiplin Müfettişleri, PFDK'nın ' ceza tayinine yer olmadığı' şeklindeki kararına karşı TFF Tahkim Kurulu'na itirazda bulundu. Dosya bu kez Tahkim'de masaya yatırılacak.

Kızıl'ın, "TFF Başkanı Yıldırım Demirören'den şüphemiz yok ama MHK üzerinde ciddi şüphemiz var. Bu MHK ile bu gitmez. Büyükleri koruyorlar, hakemler, bariz hatalar yapıyorlar" ifadelerini kullanmıştı.

Zekeriya Alp, geçtiğimiz salı günü, "Bu başkan , MHK için 'şüpheli' diyor. Biz şüpheli bir MHK değiliz. Bu bana çok dokundu" diyerek, görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Uğur DEMİRKIRDI (DHA)