Tahkim Kurulundan Selçuk İnan'a kötü haber

Tahkim Kurulundan Selçuk İnan'a kötü haber
Tahkim Kurulundan Selçuk İnan'a kötü haber
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Galatasaraylı futbolcu Selçuk İnan'a verilen 2 maçlık cezayı ve 8 bin 500 lira para cezasını onadı.

RADİKAL- Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Galatasaraylı futbolcu Selçuk İnan'a verilen 2 maçlık cezayı ve 8 bin 500 lira para cezasını onadı.

Kurulun toplantısından sonra yapılan açıklamada, Selçuk İnan'ın rakip takım futbolcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle, 2 resmi müsabakadan men

ve 8 bin 500 lira para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı, itirazın reddine ve cezanın onanmasına oy birliği ile karar verildiği bildirildi. Ayrıca cezanın ertelenmesi talebi de reddedildi.

Ferreira'ya erteleme

Tahkim Kurulu ayrıca Akhisar Belediyespor'un Brezilyalı futbolcusu Douglas Ferreira'ya verilen 3 maçlık cezanın birini 1 yıl süreyle erteledi. Ferreira'ya Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) verdiği 3 resmi müsabakadan men cezasından birinin 1 yıl süreyle ertelenmesine oy birliğiyle karar verildi. İSTANBUL -DHA