Tahkim'den Aslan'a indirim yok

Turkcell Süper Lig'de geçen sezonun 33. haftasında oynanan olaylı Galatasaray-Fenerbahçe maçında ev sahibi Sarı-Kırmızılılara Tahkim Kurulu'ndan indirim çıkmadı...

İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'de geçen sezonun 33. haftasında oynanan olaylı Galatasaray-Fenerbahçe maçında ev sahibi Sarı-Kırmızılılara Tahkim Kurulu'ndan indirim çıkmadı... Dün toplanan kurul, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Galatasaray'a verdiği beş maç seyircisiz oynama cezasını onaylarken, 'Aslan'ın tek tesellisi, Hasan Şaş'ın iki maçlık cezasının tek maça indirilmesiydi.
Sarı-Kırmızılı ekibin yöneticileri dün, Tahkim Kurulu'nun duruşmalı toplantısına katılarak cezanın düşürülmesini istedi. Fenerbahçe maçının kadrosunda yer almamasına karşın saha içinde rakip takımdan Lugano'ya karşı uygunsuz davranışta bulunun ve iki maç ceza alan Hasan Şaş da toplantıya gelerek savunmasını yaptı.
Bu arada Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, Galatasaray'ın cezasının görüşüldüğü toplantıya katılmayarak yetkiyi yardımcısı Erkan Vardar'a verdi. Arslan buna neden olarak, daha önce söylediklerinin gazetelerde çarpıtılarak yazılmasını gösterdi ve yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için böyle bir karar aldığını dile getirdi. Toplantı sonrası Tahkim Kurulu Galatasaraylıları üzen açıklamayı yaparak Sarı-Kırmızılıların beş maçlık cezaya yaptıkları itirazı reddetti. Futbolcu Hasan Şaş'ın cezası ise bir maça indirildi.
Transferlere devam
Öte yanndan, Başkan Özhan Canaydın ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, ihtiyaç gördükleri bölgeye transfer yapacaklarını söyledi. Canaydın, kadroya yeni katılan isimlerin hem taraftarı hem kendilerini çok memnun ettiğini söyledi ve nokta transferlerle başarılı olduklarını savundu. Galatasaray TV'ye konuşan Canaydın, "Yaklaşık bir yıldır alternatifleriyle birlikte bu transferleri gerçekleştirmek için çalışıyorduk. Sonunda hepsi gerçekleşti. İnşallah güzel günler yakında" diye konuştu.
Lincoln'ün Avrupa'nın en iyi oyuncularından birisi olduğunu ifade eden Canaydın, bu futbolcunun transferinde etkili olan eski kalecileri Taffarel'e de teşekkür ederek şunları söyledi: "Yönetim kurulu, ben ve profesyonel yöneticilerimiz birlik içinde bu transferin üstüne düştük. Taffarel'imize de teşekkür etmek lazım. Onun tavsiyeleri, "Galatasaray'a git" demesinin de büyük bir etkisi olmuştur. Ama bu bir ekip çalışmasıydı."
Adnan Sezgin ise "Çalışmalar devam ediyor. İhtiyaç gördüğümüz bölgeye transfer yapacağız. Şu an isim veremem. İsim verdiğimiz zaman birçok olumsuzlukla karşılaşıyoruz. Sadece Dennis Rommedahl'la ilgilenmiyoruz. Onu söyleyebilirim" diye konuştu.
Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarını dün iki antrenmanla sürdürdü. Sabahki antrenmanda yeni transfer Lincoln, taraftarlardan bol bol alkış aldı. Çalışmalara, bugün takıma katılacağı belirtilen Marcelo Carusca'yla 2 Temmuz'da İstanbul'a gelecek olan Rigobert Song katılmadı. (Spor Servisi)