Tahkim'den Eskişehirspor'a ret

Tahkim'den Eskişehirspor'a ret
Tahkim'den Eskişehirspor'a ret
Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Eskişehirspor'a verdiği bir maç kendi sahasında seyircisiz oynama cezasını onadı.

İSTANBUL - Tahkim Kurulu'nun, Eskişehirspor'un itirazı üzerine bugün gerçekleştirdiği olağanüstü toplantının ardından TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, verilen bir resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 80 bin lira para cezalarının oy birliği ile onandığı belirtildi.

Tahkim Kurulu'nca yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
"PFDK'ca Eskişehirspor Kulübü'ne; taraftarlarının sebep olduğu 'çirkin ve kötü tezahürat' nedeniyle ve eylemin FDT'nin 52/1. maddesinde yapılan değişiklikten sonra aynı sezon içerisinde 4. kez ihlali nedeniyle FDT'nin 52/5. maddesi uyarınca bir resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 80.000 TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına oy birliğiyle karar verilmiştir."

Eskişehirspor'un yarın Kasımpaşa ile Eskişehir Atatürk Stadı'nda yapacağı karşılaşmayı sadece kadınlar ile 12 yaş ve altı çocuklar izleyebilecek. (AA)