Tahkim'den Motta'ya indirim

Tahkim'den Motta'ya indirim
Tahkim'den Motta'ya indirim
Kasımpaşa maçında takım arkadaşı Fernandes'e saldıran taraftara tekme atan Ramon Motta'nın itirazı karar bağlandı.

Radikal.com.tr - Beşiktaş 'ın Brezilyalı futbolcusu Ramon Motta'ya PFDK tarafından verilen 3 maç men cezası 2 maça indirildi.

Beşiktaş'a Kazan'dan kötü haber

Tahkim Kurulu'nun konu ile ilgili kararı şöyle: "Beşiktaş AŞ.'nin, futbolcusu Roman De Moares Motta ile ilgili PFDK'nın 19.12.2013 tarih, E.2013-2014/485 ve K.2013-2014/585 sayılı kararına itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Müsabaka görüntülerini içeren CD de izlenmek suretiyle tüm dosya üzerinde yapılan müzakere neticesinde;

- Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine,

- PFDK'ca Beşiktaş AŞ.'nin futbolcusu Roman De Moares Motta'ya taraftara yönelik saldırısı nedeniyle FDT'nin 43/1-a, 13. ve 34/4. maddeleri uyarınca 3 resmi müsabakadan men ve 6.500.-TL para cezası verilmişse de; olayın oluş şekli dikkate alınarak FDT'nin 13.maddesi gereği temel cezada yarı oranında indirim yapılmasına, bu sayede cezanın, 2 resmi müsabakadan men ve 6.500.-TL para cezası şeklinde düzeltilerek onanmasına oybirliğiyle, (2013/309 K.); karar verilmiştir."

Beşiktaş'ta stat bilmecesi

KASIMPAŞA'YA RET

Tahkim Kurulu'nun, Beşiktaş ile yaptığı maçta taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle 2 maç seyircisiz oynama cezası verilen Kasımpaşa'nın itirazını reddettiği belirtildi.

DOĞAN VE TORUNOĞULLARI'NIN CEZASI ONANDI

Kurulun, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan'ın 45 gün hak mahrumiyeti ve 33 bin lira para cezası ile Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları'nın 30 gün hak mahrumiyeti ve 22 bin lira para cezasının ise onandığı kaydedildi.

Tahkim Kurulu'nun ayrıca PFDK tarafından gözlemci Hasan Ceylan'a verilen 3 ay hak mahrumiyeti cezasını kaldırdığı duyuruldu.