'Takım olarak kötüydük'

'Takım olarak kötüydük'
'Takım olarak kötüydük'
Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, Anadolu Efes'e 78-67 yenildikleri maçta, istenilen seviyede mücadele veremediklerini söyledi.

İSTANBUL - Murat Özyer, 2013-2014 sezonunun kendileri için 70 civarında maçtan oluşan bir süreç olduğunu kaydederek, "Çok iyi oynadığımız maçlar gibi takım halinde düşük verimlilikte oynadığımız maçlar da olacaktır. Bu takım sporlarının doğasında var. Anadolu Efes karşılaşması da takım olarak verimli olamadığımız maçlardandı" diye konuştu.

Anadolu Efes'in kısa oyuncalara uyguladığı tam saha sert savunmanın başarılı olduğunu ve rakiplerinin haklı bir galibiyet aldığını aktaran Özyer, "Bu maçla beraber, 'neden ve nasıl?' sorularının cevaplarının, bize sezonun kalan bölümünde önemli kazanımlar sağlayacağını biliyorum. Hedeflerimizden biri olan normal sezonu birinci sırada bitirmeyi zora soktuk. Beko Basketbol Ligi'nde normal sezonu en avantajlı yerde bitirmek için çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Özyer, THY Avrupa Ligi'nde Zagiris Kaunas'la yapacakları maça da değinerek, "Bayern Münih galibiyetine daha fazla değer katacak maçımızı Cuma günü Zalgiris Kaunas'a karşı oynayacağız. Bugünden itibaren tek odaklanacağımız konu, Zalgiris Kaunas'ı Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yenmek olacak" değerlendirmesinde bulundu. (AA)