'Takımda birliği sağladık'

Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, Antalya kampının bekledikleri gibi geçtiğini ve takımının performansında memnun olduğunu söyledi. Çetin, göreve geldiğinden bu yana takımda birlik sağlamak için çaba verdiklerini belirterek söyle konuştu: "Herkes bu konuda büyük özveride bulundu.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

ANTALYA - Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, Antalya kampının bekledikleri gibi geçtiğini ve takımının performansında memnun olduğunu söyledi. Çetin, göreve geldiğinden bu yana takımda birlik sağlamak için çaba verdiklerini belirterek söyle konuştu: "Herkes bu konuda büyük özveride bulundu. Futbolcularım disiplinli, hırslı ve istekli çalıştılar. Bu, bizim için çok önemliydi. Ayrıca ortak bir hedef konusunda birlik sağladık ve epeyce yol aldık. Bu noktada artı ve eksilerimizi biliyoruz. Beşiktaş maçına kadar eksikleri gidereceğiz."
Hazırlık maçlarına da değinen genç hoca, sonuçtan çok ortaya konulan futbolun önemli olduğunu vurgulayarak, "Sakat oyuncular nedeniyle ideal kadromuzu sahaya süremedik. Bu nedenle genelde aynı kadrolarla sahaya çıktık ve bazı futbolculara çok yüklendik. Ayrıca idman temposu da çok yüksekti. Yorgun oyuncularımdan zaman zaman istediğimiz performansı alamadık. Sonuçta mazeretimiz ne olursa olsun, hiçbir şekilde oyun disiplininden uzaklaşmamız gerekiyordu. Trabzonspor maçı bizim için iyi bir sınav oldu" dedi.
Transfer çalışmalarının sürdüğünü belirten Çetin, "Libero ve orta sahada oynayabilecek iki oyuncuyu renklerimize katmak istiyoruz. Genç oyuncularımızdan da faydalanacak, Semih ve Erman'a da şans vereceğim" diye konuştu.
'Rekabet olacak elbette'
Çetin, İstanbul'daki kampta tempoyu biraz düşüreceklerine değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Antalya'da, sakatlara özel idman programı uygulandı. Beşiktaş maçına kadar sakat oyuncumuz kalmayacak. Ayrıca beklediğimiz verimi alamadığımız oyunculara ekstra çalışma programı uyguladık. Ortega'nın isteksiz olduğu gerçeği yansıtmıyor. Kendisini idmanlara çıkıyor ve takımla birlikte uyumlu çalışıyor. Ortega'nın, Ceyhun ile birlikte uyumlu olup olamayacağı konusu üzerinde duruyoruz. Aralarında rekabet olacaktır. Ancak oynamayanın, oynayana destek olması ve kendi huzurluğunu yansıtmaması gerekir. Zaten hiçbir oyuncuya taviz vermemiz söz konusu olamaz. Sonuçta ikisinden de yararlanacağım."
Sarı-Lacivertli kafile bu sabah bir idman daha yaptıktan sonra İstanbul'a dönecek ve çarşamba günü çalışmalarını sürdürecek.