Takımda hiç kimse parasını alamıyor

Takımda hiç kimse parasını alamıyor
Takımda hiç kimse parasını alamıyor
Galatasaray'ın devre arasında kadrosuna kattığı 22 yaşındaki Boşnak oyuncu İzet Hajroviç "Hiçbir futbolcu parasını alamıyor ama FIFA'ya başvuru da yapmıyor. Param hala yatmadı. Ama benim için para falan sorun değil. Gelecek yıl da sarı kırmızılı formayı giymek istiyorum" dedi.

Galatasaray ’ın devre arasında kadrosuna kattığı Boşnak yıldızı İzet Hajrovic, sarı kırmızılı takımda ciddi bir mali problem olduğunu belirtip “Galatasaray’da bu sorunu yaşayan sadece ben değilim, hiçbir futbolcu parasını alamıyor ama FIFA’ya başvuru da yapmıyor. Param hala yatmadı” ifadelerinin kullandı. 

‘Ne kaçması buradayım’

Four Four Two Dergisi’ne konuşan 22 yaşındaki futbolcu bu karşın gelecek sezon da Galatasaray forması giymek istediğini belirtip “Yabancı sınırlamasından sonra ne olacağını göreceğiz. Para filan da sorun değil, ben Galatasaray’da oynamak istiyorum” diye konuştu.
Basında çıkan ‘Kaçtı’ iddialarına da çok üzüldüğünü belirten Hajroviç “Kaçtığım yazılıyor ki bu doğru değil. Şu an Dünya Kupası’ndan başka bir şey düşünmek istemiyorum ama bu haber hiç hoşuma gitmedi. 

‘Türk vatandaşı olmak zor’

Ben Galatasaray’ın futbolcusuyum ve Türkiye’de başka bir takımla hiçbir görüşmem olmadı. Fenerbahçe, Beşiktaş , Sivasspor, Trabzonspor... Hiçbiriyle ilgilenmiyorum. Türkiye’de Galatasaray’dan başka takımda oynamam” dedi.
Ailesinin Türk kökenli olması nedeniyle vatandaşlığa geçme ihtimali hakkında ise genç yıldız “Türk vatandaşı olmak kolay değil. Diğer futbolcular için prosedür neyse benim için de aynı şey geçerli. Bu yüzden bir başvuruda bulunmadım” açıklamasını yaptı.