'Takımdan ayrılmayı hiç düşünmedim'

Fenerbahçe'nin, Şampiyonlar Ligi'nde Inter'i 1-0 yendiği maçta golü atan Deivid De Souza, performansı nedeniyle eleştirildiği dönemde takımdan ayrılmayı hiç düşünmediğini söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin, Şampiyonlar Ligi'nde Inter'i 1-0 yendiği maçta golü atan Deivid De Souza, performansı nedeniyle eleştirildiği dönemde takımdan ayrılmayı hiç düşünmediğini söyledi. Dün bir basın toplantısı düzenleyen Brezilyalı oyuncu, "Ayrılmak gibi bir düşüncem olmadı. Zaten üç yıllık kontratım vardı. Geçen sezon yönetim benden daha etkili olmamı istiyordu. Zico da sürekli yanımda olarak destek verdi ve bugünlerde daha iyi oynuyorum. Bunda hem yönetimin, hem de hocamın büyük katkısı var" dedi.
Zor geçen adaptasyon dönemini atlattığını kaydeden Deivid, "Kendi ülkemde herkes beni tanır, futbolumu bilir. Burada da belli bir zaman aldı adapte olmam. Ama ne mutlu ki bu zor dönemi tam anlamıyla atlattım ve istediğim futbolu oynayabiliyorum. Gol ve goller geldikçe bu da benim için daha güzel oluyor" şeklinde konuştu. Deivid, adaptasyon sürecinde, ailesinin desteğinin çok önemli olduğunu ifade ederek, "Benim için zor bir dönemdi. Çünkü iyi oynamadığımı ben de biliyordum. Beklentiler yüksekti. Taraftarın tepkisi de normal. İyi oynanmadığı sürece sizden hoşnut olmamaları ve bunu göstermeleri çok doğal. Her futbolcunun başına gelir bu tür dönemler. Zor dönemde ailem tabii ki bana en çok desteği verenlerden biriydi. Eşim ve iki çocuğum sürekli bana terapi uyguladı. Zico, Sant'anna, Eurico, bu dönemi kolay atlatmamda çok yardımcı oldular."
Brezilyalı golcü, orta alanda görev yapmasının performansını yükselttiğini kaydederek şunları söyledi: "Geçen yıl forvet oynuyordum, bu yıl da orta alan. Performansımın yükselişinde bunun kesinlikle etkisi var. Ortada oynadığım için kaleye yüzüm dönük oluyor. Bu şekilde özelliklerimi daha fazla ön plana çıkarabiliyorum. Alex ve Kezman ile duvar pasları yaparak dikine oynayabiliyorum. Bu da daha kolay adapte olmama katkı sağladı."
'Sanki Brezilya-Arjantin maçıydı'
Inter maçında her iki takımın yabancı oyuncularının fazlalığıyla ilgili bir soru üzerine 'Zaten maç Brezilyalılarla, Arjantinliler arasında geçti' diyen Deivid, İtalya şampiyonuna karşı takım ruhunu sahaya yansıttıklarını söylerken, sözlerine şöyle devam etti: "Her maçta savaşıyorum, koşuyorum, mücadele ediyorum. Gol atmak güzel ama bazen istediklerinizin hepsi olmuyor. Son maçta hırsımı ve arzumu bir golle taçlandırdım. Bu nedenle ayrı bir mutluluk yaşıyorum." (Spor Servisi)