Taklacı yine kazanan taraftaydı

İki sezon önce İspanya'nın Celta Vigo takımından büyük umutlarla Fenerbahçe'ye gelmişti. Takımının ligdeki 4 yıllık Galatasaray hegemonyasına son vermesinde hatırı sayılır emeği geçti. Sonra bir düşüş dönemi, belki de takımın genel havasına paralel bir durulma süreci yaşadı.
Haber: Mercek BARIŞ TUT / Arşivi

İki sezon önce İspanya'nın Celta Vigo takımından büyük umutlarla Fenerbahçe'ye gelmişti. Takımının ligdeki 4 yıllık Galatasaray hegemonyasına son vermesinde hatırı sayılır emeği geçti. Sonra bir düşüş dönemi, belki de takımın genel havasına paralel bir durulma süreci yaşadı. Türkiye'deki üçüncü sezonunda sakatlık sorunlarıyla boğuşmaya başladı. İçine kapanık olmasıyla tanınan İsrailli yıldız, en son ilk yarıdaki Adanaspor maçında serbest vuruştan attığı golle puan kazandırdı takımına... Sezon ortasında Fenerbahçe ile Revivo'nun birlikteliği karşılıklı anlaşma ile noktalandı. Bunun üzerine 'düşman-kardeş' Galatasaray, İsrailli yıldızı zaman yitirmeden renklerine bağlayınca haftalar sürecek bir ihanet merkezli tartışma patladı. Biz de sezonun onbirinci merceğine, eski takımına karşı sergileyecekleri merakla beklenen Haim Revivo'yu uygun gördük.
Galatasaray'ın büyük baskısına sahne olan ilk yarı boyunca Revivo, ilginç veriler sundu. Beklenildiği gibi serbest vuruşlarda ön plana çıkan İsrailli yıldız, buluştuğu topların çoğunluğunu olumlu kullanamadığı gibi, ileri ikilideki arkadaşlarının hızına ayak uydurmakta da güçlük çekti.
Kullandığı serbest vuruşlar Fenerbahçe kalesini hep karıştırdı. Ceza alanına ortaları da öldürücü noktalara doğruydu. Ancak koca 45 dakika boyunca rakip kaleye hiç şut göndermemiş oluşu şaşırtıcıydı. Revivo sinirlerini gerecek herhangi bir olayla karşılaşmadı ilk yarı boyunca. Eski takım arkadaşlarının sertlik içermeyen üç faulüne onlara hiç faullü hareket yapmayarak yanıt verdi. Kahramanımızın bu süreçte en dikkat çekici verisinin tam 14 kez burnuyla oynamak olduğunu belirtmekte yarar var.
İkinci yarı, Revivo'nun direkten dönen aşırtma vuruşu ile başladı. Sol çarprazda topla buluşan İsrailli yıldızın karşısına çıkan Rüştü'nün üzerinden gönderdiği yumuşak vuruş, direğe çarparak oyun alanına döndü. Fenerbahçe'nin beraberlik için yüklenerek topa daha çok sahip olduğu sonraki dakikalarda Revivo da takımının düşük vitesli oyununa ayak uydurdu. Öyle ki, kimi zaman Galatasaray'ın kalesini savunmasını, orta yuvarlakta hareketsiz durarak izledi. 82. dakikada yerini Arif'e bırakan Haim Revivo, futbol adına pek sevimli sayılamayacak bir gecede sergilediği performansla beklentilerin altında kaldı.