Tam anlamıyla 'ortada' bir maç

Derbiye, ezeli rakibine oranla daha rahat çıkacak olan Beşiktaş'ta, ciddi sakatlığı bulunan ve kart cezalısı oyuncu yok.

Devir, hesap kitap devri
İSTANBUL - Derbiye, ezeli rakibine oranla daha rahat çıkacak olan Beşiktaş'ta, ciddi sakatlığı bulunan ve kart cezalısı oyuncu yok. Siyah-Beyazlılarda Sergen Yalçın derbide oynayabilecek. Lucescu'nun, Gaziantep'te
oynatmadığı Zago'yu Galatasaray karşısında ilk 11'de görevlendirmesi, forvette İlhan Mansız'ın hemen arkasında oynatacağı isim için de Sergen ile Tümer arasında tercih yapması bekleniyor. Galatasaray'da ise Beşiktaş maçı öncesi en büyük sıkıntı, Sabri ve Hasan Şış'ın sakatlıkları. Bu iki oyuncunun durumları maç saatine kadar belli olacak.
Bu maçta alınacak sonuç Beşiktaş ve Galatasaray kadar, ezeli rakipleri Fenerbahçe'yi de yakından ilgilendiriyor. Haftaya en yakın takipçileri Fenerbahçe ve Galatasaray'dan 5'er puan önde giren Beşiktaş, maçı kazanması durumunda Galatasaray ile arasındaki puan farkını 8'e çıkaracak. Galatasaray ise, derbiyi kazanarak, ezeli rakibi ile arasındaki puan farkını 2'ye indirmenin hesaplarını yapıyor. Derbiyi, yaklaşık bin 200 Sarı-Kırmızılı taraftar izleyecek. Taraftarlar biletlerini bugün saat 10.00'dan itibaren Sami Yen Stadı gişelerinden temin edebilecekler.
(Spor Servisi)