Tam 'uygun' adım yürüyecekti ki...

Bülent Uygun yönetiminde sezona sansasyonel bir başlangıç yapan ve zirve mücadelesi veren Sivasspor, ilk yarısını 2-0 önde bitirdiği Ankaragücü deplasmanında 2-2'lik beraberlikle yetindi ve beş hafta sonra ilk kez puan kaybetti.

ANKARA - Bülent Uygun yönetiminde sezona sansasyonel bir başlangıç yapan ve zirve mücadelesi veren Sivasspor, ilk yarısını 2-0 önde bitirdiği Ankaragücü deplasmanında 2-2'lik beraberlikle yetindi ve beş hafta sonra ilk kez puan kaybetti. 'Yiğidolar', Başkent deplasmanının ilk yarısında Mehmet Yıldız-Muhammed Ali ikilisiyle golleri buldu. Dörder golle takımlarının en skorerleri konumundaki iki oyuncudan Muhammed Ali 11. dakikada perdeyi açtı, onun ardından 26'da Mehmet Yıldız farkı ikiye çıkardı.
Aydın, hakemden şikâyetçi
İkinci yarıda 19 Mayıs Stadı'nı uzun bir aradan sonra dolduran taraftarlarının desteğini arkasına alan Ankaragücü, 47'de Krita ve 82'de Bebbe'nin golleriyle beraberliği sağlayarak rakibine zirve yolunda çelme taktı. Sivas çalıştırıcısı Bülent Uygun, rakip taraftarların yoğun baskısı altında oynadıkları maçtan puan çıkardıkları için memnun olduklarını dile getirirken Ankaragücü cephesinde başkan Cemal Aydın, hakem Mustafa Kemal Abitoğlu'nu eleştirerek "MHK Başkanı Hilmi Ok'un bu tayinini anlayamadım" ifadesini kullandı. (Spor Servisi)

* * * * *
A. Gücü-Sivas: 2-2
STAT: Ankara 19 Mayıs
HAKEMLER: Mustafa Kamil Abitoğlu, Orkun Aktaş, Serdar Akçer
ANKARAGÜCÜ: Serkan *, Yasin *, Mateus * (M. Erdoğan 34 **), Da Silva *, İlkem *, Mustafa * (Augustine 74 *), Krita **, Cem Can *, M. Duruer **, Bebbe *, Jaba **
SİVAS: Petkoviç **, Abdurrahman **, Murat **, Sedat **, Hayrettin **, Yasir ***, Devran **, M. Ali ** (Sylla 57 *), Musa ** (İlhan 68 **), Balili ** (Cvetkov 89), Mehmet ***
GOLLER: Krita (47) ve Jaba (82) / M. Ali (11) ve M. Yıldız (26)
SARI KARTLAR: Krita, Cem Can / Devran, Hayrettin, Cvetkov