'Tamam arkadaşlar suç benim!'

Karşılaşmanın 8. dakikasında Zago'nun geri pasını ayağı ile durduran Cordoba, ne yapacağına karar veremedi ve bu pozisyonda Beşiktaş'ın eski futbolcusu Yusuf'un baskısı ile karşılaştı.

  • Karşılaşmanın 8. dakikasında Zago'nun geri pasını ayağı ile durduran Cordoba, ne yapacağına karar veremedi ve bu pozisyonda Beşiktaş'ın eski futbolcusu Yusuf'un baskısı ile karşılaştı. Top Cordoba'nın ayağına dolanıp, Yusuf tarafından gol yapılınca, Kolombiyalı eldiven arkadaşlarına döndü ve onlara morallerini bozmamaları için, iki elini havaya kaldırıp, 'tamam suç bende' şeklinde bir işaret yaptı.
  • Mircea Lucescu, sakatlığı bulunan Sergen ve İlhan'ın yanısıra Trabzon'a getirdiği, ancak sakatlığı düzelmeyen Pancu'ya 18 kişilik maç kadrosunda görev vermedi. Lucescu, forvette Ahmet Hassan ve Sinan ikilisini oynattı. Lucescu, sol kanatta İbrahim'i yedek kulubesinde oturturken bu oyuncunun yerine Serdar'a, savunmada ise Emre'nin yerine Ahmet Yıldırım'a ilk 11'de görev verdi.
  • Akçaabat Sebatspor ile Beşiktaş maçına her iki takım taraftarları da fazla ilgi göstermedi. Hüseyin Avni Aker Stadı tribünlerinde büyük boşluklar gözlenirken, Akçaabat Sebatspor'u yaklaşık 5 bin taraftar, konuk Beşiktaşı da 100'e yakın taraftar destekledi.
  • Emre Aşık dün 31. yaşına bastı. Tecrübeli oyuncu için kamp yapılan Maçka'daki Sümela Otel'de pasta kesilip kutlama partisi yapıldı. Takım arkadaşları da, galibiyet alıp kendisine doğum günü hediyesi olarak vereceklerini söyleyip moral verdiler.
  • Karşılaşmada sarı kart gören İtalyan oyuncu Giunti cezalı duruma düştüğü için, Beşiktaş'ın gelecek hafta Çaykur Rizespor ile oynayacağı maçta forma giyemeyecek.
  • Beşiktaş PAF takımı Sebat'a 2-1 mağlup oldu. Genç Kartallar geçen yılki performansından oldukça uzak görülürken, Karadeniz temsilcisi de ligdeki 2. galibiyeteni almış oldu.