Tanjeviç: Devlerime inanıyorum

Tanjeviç: Devlerime inanıyorum
Tanjeviç: Devlerime inanıyorum
Basketbol Milli Takımı Başantrenörü Bogdan Tanjeviç, Eurobasket 2013'te zorlu bir grupta mücadele edeceklerini ancak takımına güvendiğini ifade etti. Tecrübeli çalıştırıcı, ilk turu geçme güvencesi verdi.

Yarın başlayacak olan Avrupa Basketbol Şampiyonası’na katılacak olan Milli Takım, dün turnuvanın düzenleneceği Slovenya’ya gitti. İtalya üzerinden Portoras kentine uçan Ay-Yıldızlılar’ın başantrenörü Bogdan Tanjeviç, yolculuk öncesi umutlu konuşurken, ilk turu geçeceklerine inandığını dile getirdi. Dengeli bir grupta mücadele edeceklerini söyleyen Tanjeviç, Finlandiya ile oynayacakları ilk maçın en zorlu karşılaşma olacağını belirterek şöyle konuştu: “Takımıma inanıyorum. İlk turu geçip ikinci turda devam edeceğiz. Rakiplerimiz arasında en iyisi Yunanistan olarak gözüküyor. İtalya, Rusya, Finlandiya ve İsveç başarılı takımlar. Gruptaki ilk maçımızı Finlandiya ile yapacağız. İlk maçımız olacağı için daha da çok dikkatli olmalıyız. Rakiplerimizin hepsine çok büyük saygı gösteriyoruz.”

Erdenay: İyiye gidiyoruz

Basketbol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takım Menajeri Harun Erdenay da hazırlık karşılaşmalarında yükselen bir grafik sergilediklerini belirterek, “Her gün daha iyi basketbol oynuyoruz ve takımımızın form durumu da iyiye gidiyor. Turnuvaya sadece Avrupa Şampiyonası olarak değil, Dünya Şampiyonası vizesi de alacağımız bir organizasyon olarak bakmalıyız” diye konuştu.
Milli Takım kafilesi, havalimanında aynı saatte İtalya’nın Bormio kasabasına giden Galatasaray Liv Hospital Erkek Basketbol Takımı’yla karşılaştı. Oyuncular, işlemlerinin yapılmasını beklerken birbirleriyle sohbet ederek, şakalaştı. Galatasaray Başantrenörü Ergin Ataman, milli takımdaki oyuncuları Ender Arslan ve Sinan Güler’le kısa bir görüşme yaptı. Sohbet sırasında Sinan Güler, Ataman’a “Koç, istersen Bormio’ya gelebilirim” diye espri yaptı.