Tanjevic: Güvenim tam

Tanjevic: Güvenim tam
Tanjevic: Güvenim tam
Spor Toto World Cup 11 turnuvası, Türkiye'nin yanı sıra Hırvatistan, Sırbistan ve Belçika'nın katılımıyla yarın başlayacak.

İSTANBUL (AA) - Türkiye 'nin yanı sıra Hırvatistan, Sırbistan ve Belçika'nın katılımıyla Ülker Sports Arena'da yarın başlayacak Spor Toto World Cup 11 turnuvasının, Radisson Blu Hotel İstanbul Asia'da düzenlenen basın toplantısında, A Milli Takım Başantrenörü Bogdan Tanjevic, Hırvatistan Başantrenörü Jasmin Repesa, Sırbistan Başantrenörü Dusan Ivkovic ve Belçika Başantrenörü Eddy Casteels ile takımların kaptanları hazır bulundu.

A Milli Takım Başantrenörü Tanjevic yaptığı konuşmada, çok değerli takımlar ve koçlarla birlikte olduklarını dile getirerek, "Bu turnuvada Avrupa Şampiyonası öncesi takımımızın son durumunu görme şansımız olacak. Takım olarak yüzde 90-95 seviyesinde miyiz, bundan emin değilim. Ama organizasyonun ardından 8-9 gün daha zamanımız var. Takımıma olan güvenim tam. Birkaç oyuncumuz henüz üst seviyede değiller, ancak şampiyonaya kadar hazır olacaklardır" diye konuştu.

A Milli Takım Kaptanı Ender Arslan, turnuvada 3 önemli rakibe karşı mücadele vereceklerini aktararak, "Bundan önceki hazırlık maçlarını ağır çalışmalar arasında yapmıştık. Form ve ritm tutmaya çalışarak oynuyorduk. Şimdi bu turnuvada sonuçlara da önem vermeye çalışacağız. Avrupa Şampiyonası öncesi kazanma alışkanlığı edinmek istiyoruz. Seyircimiz önünde kazanmak, güvenimizi artıracaktır" ifadelerini kullandı.

REPESA: AVRUPA ŞAMPİYONASI ÖNVESİ SON MAÇLARIMIZ OLACAK

Hırvatistan Başantrenörü Repesa, daha önce iki kez kazandıkları turnuvada üst düzey bir basketbol oynanacağını kaydetti.

Slovenya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'na kısa bir zaman kaldığını hatırlatan tecrübeli teknik adam, "Avrupa Şampiyonası öncesi son müsabakalarımıza çıkacağız ve üst düzey basketbol oynanacaktır. Biz de basketbol olarak en iyi performansımızı sergilemeye çalışacağız. Ben de takımımın son durumunu göreceğim" diye konuştu.

Hırvatistan Milli Takımı Kaptanı Roko Ukic de bu turnuvayı iki kez kazandıklarını hatırlatarak, "Ama o yıllarda Avrupa Şampiyonası'nda o kadar iyi performans sergileyememiştik. Öncelikli olan iyi sonuç değil, kendimizi hazır hale getirmek. Avrupa Şampiyonası öncesi önümüzde az bir süre var ve bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız" şeklinde konuştu.

IVKOVIC: BASKETBOL SEVİYESİ EN ÜST DÜZEYDE OLACAKTIR

Sırbistan Başantrenörü Ivkovic, bu organizasyon için İstanbul'da bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Bu turnuvaya pek çok defa katıldık. Çok önemli bir turnuva olarak görüyoruz. Avrupa Şampiyonası öncesi gerçekten büyük bir organizasyon. Kaliteli takımlar yer alıyor. Şampiyona öncesi takımların son durumlarını hep beraber göreceğiz. Biz bu turnuvadan sonra şampiyonaya kadar başka maç oynamayacağız. Basketbol seviyesi en üst düzeyde olacaktır" şeklinde konuştu.

Takımın yıldız isimlerinden Milos Teodosic'in sakatlığıyla ilgili yöneltilen bir soruya Sırp teknik adam, "Sakatıklardan hep muzdaribiz. Teodosic'i istanbul'a getirmedik. Çalışmalarını özel kondisyoner ve doktor gözetiminde sürdürüyor. Şampiyona öncesinde kesin kararımızı vereceğiz" cevabını verdi.

Sırbistan Milli Takımı Kaptanı Nenad Krstic ise konuşmasında, iyi bir turnuva geçeceğine inandığını aktararak, "Genç bir takımız. Burada önemli takımlara karşı mücadele edeceğiz. Özellikle özgüvenimizi yükseltme açısından alacağımız sonuçlar önemli. Turnuva genç oyuncular için iyi bir sınav niteliğinde olacaktır" dedi.

CASTEELS: KATILMAK BİZİM İÇİN ONUR

Belçika Başantrenörü Casteels, Spor Toto World Cup 11'e davet edilmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti.

"Avrupa basketbolunun dev takımlarıyla mücadele etmek bizim için onur" diyen Belçikalı teknik adam, şunları söyledi:
"Ülke olarak biz bir basketbol devrimi yapmaya çalışıyoruz. Her yıl üzerine koyarak daha iyi noktaya gelmek istiyoruz. Daha önce alt seviye takımlarla oynarken, şimdi daha güçlü takımlara karşı mücadele vereceğiz. Bu da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Odaklandığımız nokta, Avrupa Şampiyonası'ndaki grubumuzda iyi bir mücadale ortaya koyabilmek. Yapmaya çalıştığımız ve basketbol mantığımız son derece basit. Amacımız, rotasyonumuzun tamamını kullanıp, onurlu bir mücadele vererek maçlarımızı kazanmaya çalışmak."

Belçika Milli Takımı Kaptanı Guy Muya da konuşmasında, "Bizler, elimizden gelen en iyi mücadeleyi sahaya yansıtarak, böylesi büyük takımlara karşı iyi sonuçlar elde etmeye çalışacağız. Son yıllarda ülke olarak da yapmaya çalıştığımız bu" ifadelerini kullandı.

Teknik adamlar ve takım kaptanları, toplantının ardından birbirlerine başarı dileklerinde bulundular.