Tanju: Teşvik primi aldım, çatır çatır yedim

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın eski golcüsü Tanju Çolak, zamanında teşvik primi aldığını ve paraları 'çatır çatır' yediklerini söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe ve Galatasaray'ın eski golcüsü Tanju Çolak, zamanında teşvik primi aldığını ve paraları 'çatır çatır' yediklerini söyledi. Futbol Extra dergisinin mayıs sayısında teşvik primine karşı olmadığını net bir biçimde ortaya koyan Çolak, kendisinin iki-üç defa teşvik primi aldığını belirterek, "Takım olarak aldık" dedi.
Eski gol kralı teşvik primi almasına ilişkin şunları söyledi: "Bence hiçbir futbolcu maç satmaz. Sadece karşı takımı yenmesi için para alır. Teşvik priminden dolayı hiçbir yerim sızlamıyor, parayı çatır çatır yedik."
Çolak, Türkiye'de artık hakem bağlamanın zor olduğunu vurgulayarak, "Bugünlerde televizyonun girmediği yer yok, her şey göz önünde" dedi. Samsunspor ile Fenerbahçe arasında 2000-2001 sezonunda oynanan maçla ilgili ortaya atılan iddialar konusunda açıklamalarda bulunan eski milli futbolcu, "Hem Fenerbahçe'den, hem de Galatasaray'dan büyük miktarda para gittiğini duydum" dedi. Tanju, o maçta bir şey yaşandığını belirterek, şunları söyledi: "Beni maçtan bir hafta önce bir futbolcu aradı, birisinin kendisini arayıp çağırdığını söyledi. Ben de sözünü ettiği kişiyi aradım ve 'Bu çocuk korkmuş, haberiniz olsun' dedim. Bunun haricinde en ufak dahlim yoktur. Varsa, kendimi Taksim Meydanı'na asarım."
'Herkese okkayla, bize cukkayla'
Çolak, Milli Takım'ı torpillilerin, ağabey dayı ilişkileri içerisindekilerin var olduğu bir müessese olarak tanımlarken bu konuda şunları söyledi: "Herkese veriyorlar okkayla, bize veriyorlar cukkayla. Gündüz Tekin Onay bana 7 milyar maaş göstermesini biliyor, ama Ümit Milli Takım'a gelecek oğlunun arkadaşı için 'O 25 milyardan aşağı gelmez' diyor. Orada Fatih Terim'in ekibi diğerlerini dışlamış vaziyette." (Spor Servisi)