'Tanrı Beşiktaş'a gitmemi istemedi'

'Tanrı Beşiktaş'a gitmemi istemedi'
'Tanrı Beşiktaş'a gitmemi istemedi'
La Liga'da fırtına gibi esen Atletico Madrid'in golcüsü Diego Costa, çok ilginç açıklamalarda bulundu.

Mehmet ÇİFTÇİ / MADRİD (DHA) - Diego Costa, Rayo Vallacano'da kiralık oynadıktan sonra Atletico Madrid’e geri döndüğü dönemde, Beşiktaş ’tan cazip bir teklif aldığını söyledi.

Costa'nın milli takım bilmecesi


katıldığı bir radyo programında, "2011 yılında Beşiktaş'a transfer olmam an meselesiydi" diyen golcü futbolcu, "Her şey yolunda gidiyordu. Taraflar anlaşmıştı, ama ciddi bir sakatlık geçirmem bu transferin olmasını engelledi. Yani tanrı benim siyah-beyazlı kulüpte futbol oynamamı istemedi" ifadelerini kullandı.

Sakatlığının geçmesinden sonra hocası ile konuşarak takımda kendisine yer olup olmadığını öğrenmek istediğini belirten yıldız oyuncu, "Bana 'takımda sana ihtiyacım var' deyince Atletico Madrid’de kaldım. Atletico’da kalmakla doğru bir karar verdim. Sakatlık sonrası dönemim mükemmel geçtiği" şeklinde konuştu.

Sahada hırçın bir karaktere sahip olduğunu vurgulayan Costa, "Maça çıkarken takımın haklarını savunmak için her şeyimi veririm, doğru veya yanlış. Bazen çizmeyi aştığım oluyor, ama bunu kötü niyetle yapmıyorum" dedi.

İspanya Milli Takımı'nda oynayıp oynamayacağı konusunda ise Diego Costa, ne teknik direktör Del Bosque’nin ne de kendisinin bu yönde bir söz verdiğini, önümüzdeki günlerde bu konunun aydınlığa kavuşacağını söyledi.

Atletico durmak bilmiyor