Tanrı'ya yakın bir sezon öncesi kampı

Romanya'daki futbol kulüplerinden Cetatea Targu Neamt, yeni sezon öncesi hazırlık kampına bir manastırda başlayarak oyuncularını şoke etti.

BÜKREŞ - Romanya'daki futbol kulüplerinden Cetatea Targu Neamt, yeni sezon öncesi hazırlık kampına bir manastırda başlayarak oyuncularını şoke etti. Takım, en yakın yerleşim birimine kilometrelerce uzakta bir manastırda 10 gün geçirecek. Romen kulübünün bu yeri seçmesinde maddi yetersizliklerin payı olsa da asıl sebebin 'Tanrı'ya yakın bir yerde' çalışıp gelecek sezonun daha iyi geçmesi beklentisi yatıyor.
Oyuncular keşişlerin spor sahasında antrenmanlarını sessizce sürdürürken çalışmalarını kesen tek şey manastırda hazırlanan yemekler ve dini müzikler oluyor. Kaleci Vlad Condur, "Bu pek de alışık olduğumuz bir şey değil fakat tahminimce bu bizim hazırlığımız açısından son derece olumlu olacak" dedi. Başka futbolcuların da belki manastıra gelip sağlıklı ve başarılı bir sezon geçirmeyi dileyebileceğini belirten rahip Ion Mihoc ise "Umarım öteki kulüpler de bu takımın izini takip eder ve bu tarz manevi hazırlığın avantajlarının farkına varırlar" diye konuştu. (Spor Servisi)