Taraftar hakeme saldırdı, maç tatil edildi

Avrupa futbolunda yükselen şiddetten önceki akşam Danimarka-İsveç Euro 2008 eleme maçı da nasibini aldı. 3-3 devam eden karşılaşmada bir Danimarkalı taraftar 89. dakikada hakemin penaltı kararı vermesi...

KOPENHAG - Avrupa futbolunda yükselen şiddetten önceki akşam Danimarka-İsveç Euro 2008 eleme maçı da nasibini aldı. 3-3 devam eden karşılaşmada bir Danimarkalı taraftar 89. dakikada hakemin penaltı kararı vermesi üzerine sahaya girerek karşılaşmanın hakemi Herbert Fandel'a saldırmak istedi. Bu olay sonrası tatil edilen maçın başında 3-0 geri düşen Danimarka üç gol atarak eşitliği sağlamış ve hakem Danimarkalı savunma oyuncusu Poulsen'i kırmızı kartla oyun dışı bırakmıştı. Hakemin 89'da Danimarka aleyhine penaltı kararı vermesi üzerine bir taraftar sahaya girdi ve hakeme saldırdı. Taraftarı Danimarkalı oyuncu Gravgaard araya girerek engelledi. Danimarka polisi saldırganın tutuklandığını açıkladı.
Karşılaşma sonrasında Danimarka Futbol Federasyonu yetkilileri hakemin İsveç'i 3-0 hükmen galip ilan ettiğini iddia etti. Buna karşılık bir UEFA sözcüsü böyle bir durumun söz konusu olmadığını, maçla ilgili kararın daha sonra verileceğini duyurdu. (Spor Servisi)