Taraftar İbrahim Üzülmez'le barıştı

Beşiktaş, ligde 342 gün sonra İnönü Stadı'nda gündüz maçı oynadı. Siyah-Beyazlılar, en son gündüz maçını 29 Ekim 2006'da İnönü Stadı'nda Sakaryaspor ile oynamış ve karşılaşma golsüz beraberlikle sonuçlanmıştı.

  • Beşiktaş, ligde 342 gün sonra İnönü Stadı'nda gündüz maçı oynadı. Siyah-Beyazlılar, en son gündüz maçını 29 Ekim 2006'da İnönü Stadı'nda Sakaryaspor ile oynamış ve karşılaşma golsüz beraberlikle sonuçlanmıştı.
  • Beşiktaşlı taraftarlar, Porto maçının ardından tepki gösterdikleri İbrahim Üzülmez'i maç öncesi tribünlere çağırarak gönül aldı. Maçtan sonra da takımı tribüne çağıran taraftarlar "Seviyoruz sizi" diye tezahüratta bulundu. Tribünler ayrıca, hakem Barış Şimşek'in ikinci yarıdaki bazı kararlarını "Ulusoy istifa" diye bağırarak protesto etti.
  • Siyah-Beyazlılarda Ricardinho, Bobo, Serdar Kurtuluş, Rüştü ve İbrahim Akın sakatlıkları nedeniyle kadroya alınmadı.
  • Beşiktaş Genel Menajeri Sinan Engin, cezası nedeniyle maçı tribünden izledi.
  • Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, "Beşiktaşlı futbolcular her pozisyonda kendilerini yere atıyorlar. Futbol adına bunu üzüntüyle karşılıyorum. Böyle yere düşüp kalkarak, hakemi zor durumda bırakarak maç kazanmak fazla sürmez." diye konuştu.


    Sağlam: Bize uymayanlar gidecek
    Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, takımın ortaya koyduğu mücadeleden son derece memnun olduğunu söyledi. Sağlam, "Gençlerbirliği karşısında birçok pozisyon bulduk. İyi mücadele edilen Porto maçının ardından bugünkü karşılaşmada, ilk yarıda atacağımız goller ilerleyen bölümde dezavantajlardan bizi uzaklaştıracaktı. Çok sayıda pozisyon ürettik. Ancak sadece birini gole çevirebildik. Üç-dört pozisyon daha rahatlıkla gol olabilirdi" diye konuştu. Genç çalıştırıcı, Sinan Engin'in takımdan gidecek oyuncular olduğu yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine, "Anlayışımıza uymayan, katkı sağlamayan oyuncuyla yollarımızı ayırmak doğaldır. Kulübün imkânları doğrultusunda çok iyi oyuncular isterim. Ama ortada bir de maddi durum var. Yabancı transferi kulübün imkânları doğrultusunda yapıldı. Higuain ve Diatta gibi yabancı oyuncular takımda bulunan 15 oyuncudan daha ucuz oyuncular. Ellerinden geleni yapıyorlar" dedi.