Taraftar istedi, Aysal müdahale etti

Taraftar istedi, Aysal müdahale etti
Taraftar istedi, Aysal müdahale etti
Galatasaray'ın önümüzdeki sezon giyeceği formaların tasarımı basına sızmış ve taraftar bu tasarımlara tepki göstermişti. Başkan Aysal olaya müdahale etti, emri verdi!

Galatasaray 'ın yeni sezonda giyeceği formaların tasarımı dün basına sızmış ve taraftar bu tasarımlara tepki göstermişti. Özellikle Galatasaray ile özdeşleşmiş parçalı formanın yerine 3 parçalı şeklinde tasarlanan formalar taraftarın oldukça tepkisini çekmişti.

Daha önceki senelerde başta futbolcular olmak üzere bir çok taraftarın tepkisini çeken forma tercihleri yapan Galatasaray'da, yönetim bu kez krizi başlamadan çözdü.

Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi Sedat Doğan "parçalı forma"nın saf dışı kalmasına gelen tepkiler üzerine, kişisel twitter hesabından bu konuda açıklamalar yaptı. Doğan, parçalı formanın bütün Galatasaray taraftarlarının sevdası olduğu belirtirken, forma tasarımlarına yönetimin müdahil olmadığını ve tamamen profesyoneller ve sponsor firma tarafından yapıldığı söyledi. Ancak insiyatifin profesyonellerde olmasına rağmen yönetimin gerektiğinde müdahele edeceğini belirten Doğan, başkan Ünal Aysal'ın da bu çerçevede konuya müdahale ettiğini söyledi.

Doğan'ın açıklamalarına göre, Aysal forma konusuna müdahil olarak, parçalı formanın yeni forma koleksiyonuna eklenmesini emretti. Bu hamlenin ardından, taraftarın tepki gösterdiği çubuklu dizaynı formanın saf dışı kalması bekleniyor.