Taraftar mı terörist mi?

Fenerbahçe Asbaşkanı Özaydınlı, olay çıkaran taraftarlara 'terörist' diyen Trabzonspor Başkanı Sümer'e yanıt verdi: "Bizimkiler terörist değil, gerçek taraftar." Sümer bir daha konuştu: "Bunları koruyanlar anlaşıldı. Ruh has-tası insanlara taraftar de-mek şiddeti artırır."

İSTANBUL - Trabzonspor-Fenerbahçe maçında çıkan olaylar sonrası tartışma iki kulübün yönetim kademesine taşındı. Önceki gün, olaylardan Fenerbahçe taraftarını sorumlu tutan Trabzonspor Başkanı Özkan Sümer'in, "Böyle bir terörist grup Fenerbahçe gibi saygın bir camiayı temsil edemez. Bu grubun, Fenerbahçe kimliğini taşıyacak kadar bağımsız hareket etmesine üzüldük. Fenerbahçe'den ne bir üzüntü mesajı, ne bir kınama aldık. Yönetim anlayışı da bu olursa, Türk futbolu adına kaygı duymak gerekir" açıklamasına, dün Fenerbahçe Asbaşkanı Murat Özaydınlı'dan yanıt geldi. Olayların sorumlusu olarak Sarı-Lacivertli taraftarların gösterilmesinin haksızlık olduğunu savunarak, "Hiç kimsenin taraftarımıza hak etmediği damgayı vurmasına izin vermeyeceğiz" dedi.
Sümer'in sergilediği tavırların olayları çok farklı boyutlara sürüklediğini
savunan Özaydınlı, "Seyircimize terörist damgası vuranlar bir daha oturup düşünsünler. Suçu başkasında arayıp, yenilgi ve başarısızlıklarını örtbas etmesinler" dedi. Trabzon'a giden taraftarlardan üçünü basın önüne çıkaran Özaydınlı, "Taraftarımız terörist değil, gerçek taraftardır. Bunun altını çiziyoruz. Bugün yumuşak davranıyoruz, ama ileride bu şekilde davranmayız. Terörist lakaplı arkadaşlarımızın eğitim seviyelerine bakılacak olursa yüzleri kızaracaktır eminim" diye konuştu.
Sümer: Ruh hastaları
Sümer ise Özaydınlı'nın kendisini suçlamaya dönük açıklamalarına anında yanıt vererek, "Fenerbahçe camiasını suçlamadık. Ancak buna rağmen yöneticileri, terörist diye tabir edilecek kişileri savunmaya kalkıyorlar. Bu grubu kimlerin koruduğu da ortaya çıkmış oldu. Elinde döner bıçağı, taşlarla saldıran, ilçe ve köyleri yağmalamaya kalkan kişilerin verdiği zararları anlattık. Ruh hastası olarak tanımladığım insanları taraftar olarak tanımlamak, şiddeti artırır. Fenerbahçe yönetiminin de dikkatli olması gerekir" dedi. (Spor Servisi)