Taraftar stadı boş bırakmadı

Fenerbahçeli taraftarlar, dün takımlarını yalnız bırakmayarak stadı doldurdu. Bu arada basında tartışmalara neden olan turkuaz renkli formaların, birçok taraftarın üzerinde olduğu gözlendi.

  • Fenerbahçeli taraftarlar, dün takımlarını yalnız bırakmayarak stadı doldurdu. Bu arada basında tartışmalara neden olan turkuaz renkli formaların, birçok taraftarın üzerinde olduğu gözlendi. Taraftar ilgisinin bir başka nedeni, Sarı-Lacivertli takımın bu sezon Şükrü Saracoğlu'nda ilk resmi maçına çıkmasıydı.
  • Karşılaşmaya basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi. Maçta 230 Türk gazeteci, 23 Belçikalı, bir Japon ve bir Alman olmak üzere toplam 255 basın mensubu görev yaptı. Bu arada, basın akreditasyon kartlarının bir yüzünde, 2009 UEFA Kupası finalinin Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacağını belirten yazı, kupa ve stat resmi yer aldı.
  • Fenerbahçeli yöneticiler, Anderlecht takımının başkan ve yöneticileri ile UEFA yetkilisine bugün bir dostluk yemeği verdi. Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki yemeğe Fenerbahçe Kulübü asbaşkanları Ali Koç, Şekip Mosturoğlu, Mahmut Uslu, Neşet Yalçın ve Ömer Temelli, genel sekreter Vedat Olcay, dış ilişkiler sorumlusu Turgut Acar, Anderlecht Başkanı Roger Vanden Stock ve yöneticiler ile UEFA Delegesi Arno Sargsyan katıldı.
  • Teknik direktör Zico, dün Alex ve Lugano'ya ilk 11'de yer verirken Kazım, İlhan ve Yasin ise 18 kişilik maç kadrosuna almadı.
  • Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan maçlarda şu sonuçlar alındı: Toulouse-Liverpool: 0-1, Spartak Moskova-Celtic: 1-1, Tampere United-Rosenborg: 0-3, BATE Borisov-Steaua Bükreş: 2-2, Saraybosna-Dinamo Kiev: 0-1.