Taraftara kızdı, kulüp başkanlığını bıraktı

Taraftara kızdı, kulüp başkanlığını bıraktı
Taraftara kızdı, kulüp başkanlığını bıraktı

Bayram Akgül, Altay maçında hakemleri taraftardan korumak için kendini siper etmişti.

Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül, olay çıkartarak hakeme, rakip takıma, federasyon yetkililerine ve yöneticilere saldıran taraftara kızıp görevi bıraktığını açıkladı


Adnan POYRAZ

ADANASPOR Kulübü Başkanı Bayram Akgül, Altay maçında taraftarının taşkınlık ve öfkesine tepki göstererek görevi bıraktığını açıkladı, “Benden buraya kadar“ dedi.
Başkan Akgül, yaptığı açıklamada, “Olay çıkarıp hakemlere, federasyon yetkililerine, misafirimiz olan rakip takımımıza ve yöneticilerimize küfür edip, saldıran, stadımızın koltukları ve tuvaletlerine zarar veren, kulübe sahip çıkana da sahip çıkmayan kendini bilmez bir grup seyircinin davranışından sonra Adanaspor’da başkan olarak kalmam artık mümkün olmayacak“ diye konuştu. Başkan Akgül, daha sonra şunları söyledi:
“Adanaspor için tüm yaptıklarıma ve Adanaspor’u bütün benliğimle sahiplenmeme rağmen, bana sahip çıkmayarak, aksine olay çıkarıp, küfür edip, stada zarar vererek ve bu zararları benim ödememe neden olan, üstüne üstlük de (Sahipsiz Adanaspor) diye bağıran kendini bilmezlere, (Buyurun Adanaspor’a siz sahip çıkın) diyor ve görevimi bırakıyorum.“
Kendisinden önce Adanaspor'un Uzan Grubu’nun borçlarından dolayı TMSF’ye geçtiğini, maddi imkansızlıklar yüzünden müsabakalara çıkamayıp önce 2'nci, sonra da 3'üncü Lig'e düştüğünü hatırlatan Başkan Akgül, şöyle devam etti:
“Adanaspor, bu maddi kıskaç altında 3'üncü Lig'de de müsabakalara çıkamayarak yok olup gitme aşamasına gelmişken, Adanalı bir işadamı olarak Adanaspor camiasının yoğun taleplerine duyarsız kalamadım ve hiç ilgi alanım olmamasına rağmen Adanaspor’un yok olup gitmesine göz yummamak için Adanaspor Spor Etkinlikleri ve İşletmeciliği A.Ş.'yi kurarak TMSF’nin İflas Masası vasıtasıyla düzenlediği ihaleye katılıp Adanaspor isim hakkını ve futbol şubesini sadece kağıt üzerinde bir isim olarak satın aldım. Adanaspor Futbol Şubesi’ni satın aldığımda kulübün hiç bir geliri olmadığı gibi, tek bir forması ve tek bir topu dahi yoktu ve liglerin başlamasına sadece birkaç hafta kalmıştı.“
Adana’da kendisinden çok daha fazla maddi olanaklara sahip işadamı, sanayici, tüccar ve toprak sahibi olmasına rağmen hiç kimseden tek kuruş maddi yardım almadan tamamen kendi maddi olanaklarımı kullanarak bir kaç haftada Adanaspor’u sıfırdan yaratarak lige hazır hale getirdiğin belirten Başkan Akgül, şöyle dedi:
“Ayni yıl Adanaspor’un 3'üncü Lig’den 2'nci Lig’e çıkmasını sağladım. Bu bile Adanaspor camiası için çok büyük başarıydı. Kulüp, amatör kümeye düşüp yok olup gitmesine haftalar kala sahip çıkmıştım. İkinci Lig, maddi külfeti 3'üncü Lig’den daha ağırdı. Rakiplerimiz, hem şehirlerinin tüm maddi ve manevi desteklerini arkalarına alırken, ben yine sadece kendi maddi olanaklarımla ayni yıl Adanaspor’un önce 2'nci Lig Yükselme Grubu’na, oradan da Bank Asya 1'inci Ligi’ne çıkmasını sağladım. Kulüp, yok olup giderken hiç ara vermeksizin Bank Asya 1'inci Ligi’ne çıktık. Tutunamaz, düşer diyenlerin aksine Adanaspor’un hep üst sıraları, özellikle de playof’u zorlayan bir takım haline gelmesini sağladım. Altay maçına kadar da bu şansı sürdürdük. 1-0 Önde götürdüğümüz müsabakanın uzatma dakikalarında yediğimiz şansız bir golle de berabere kalarak playof şansını kaybettik. Göreve geldiğim günden beri bütün içtenliğimle küfür ve olayların önüne geçmeye çalışmama rağmen maalesef kendini bilmez bazı seyircilerimizin küfürleri ve olay çıkarmaları nedeniyle, zaten kısıtlı olan gelirlerimizin büyük bir bölümü de ödemek zorunda kaldığımız cezalara gitti. Bütün iyi niyetime ve çabalarıma ve Adanaspor için tüm benliğimle maddi ve manevi yaptıklarıma karşın, Altay maçında yaşananlar beni derinden üzdü ve bırakma kararımda en etkin rolü oynadı.“ (dha)