Taraftara 'tarih' uyarısı

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Milli Takım'ın 11 Ekim'de çok önemli ve tarihi bir karşılaşmaya çıkacağı vurgulanarak, "Bu maçı, tarihi öneme taşıyan gerçekler açık olup, tüm Türkiye tarafından bilinmektedir.

İSTANBUL - Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Milli Takım'ın 11 Ekim'de çok önemli ve tarihi bir karşılaşmaya çıkacağı vurgulanarak, "Bu maçı, tarihi öneme taşıyan gerçekler açık olup, tüm Türkiye tarafından bilinmektedir. Bu gerçeklerin tamamı güzelliklerle dolu olmalıdır. Tarih, 11 Ekim'de yaşanacak güzelliklerin gerçeklerini yazmalıdır. Tribünlerde yaşanacak küçük de olsa çirkin bir olay, tarihte silinmesi güç ve hak etmediğimiz büyük izler bırakabilir. Karşılaşma sahada oynanır ve sahada kazanılır. Rakip takım oyuncularına yönelecek her türlü çirkin eylem sahada elde edilen sportif başarıyı gölgede bırakır" denildi.
UEFA ile varılan mutabakat sonucunda maça cep telefonu, madeni para, çakmak, şemsiye (hava yağmurlu olsa bile), sert malzemelerden yapılmış bayrak sopası, pet şişe, meşale, yanıcı, patlayıcı, parlayıcı maddeler ve konfeti sokulmayacak. (Spor Servisi)